"Erdoğan'ın karşısına çıkmam"!

"Erdoğan'ın karşısına çıkmam"!
İşte Sezer'in o açıklamaları...
Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, 19 Mart 2013 tarihli köşesinde, CNN Türk'teki işine son verilen ve o günden beri sesi soluğu çıkmayan Ayşenur Arslan'ın 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in evine ziyarete gittiği ve Sezer'e "Erdoğan'ın karşısına Cumhurbaşkanı adayı ol" dediğini iddia etmişti.
 
ECEVİT'E FIRLATTIĞI ANAYASA'YI HATIRLATTI
 
Önkibar, yazısının sonunda da "İyi de ey ziyaretçiler bu Ahmet Necdet Sezer yıllar yılı devam eden AKP'nin hukuk katliamlarına hukukçu kimliği ile bir kelime ile olsun eleştiri getirdi mi? Yahu bu Sezer değil midir Ecevit'e kitap fırlatıp AKP'nin önünü açan? Bu Sezer değil midir Hilmi Özkök'ü Genelkurmay Başkanı yapmak için Hüseyin Kıvrıkoğlu ile kavgalar eden!" diyerek sert eleştirilerde bulunmuştu.
 
Önkibar'ın bu yazısına 10 gün sonra Sezer'in Cumhurbaşkanlığı dönemindeki en yakın çalışma arkadaşı Bülent Serim'den yanıt geldi ve Önkibar da bu yanıtı bugünkü köşesinde yayınladı.
 
"KİTAP FIRLATMADI, KİTAP KAYMASI YAŞANDI"
 
İşte Sezer'in o açıklamaları:
 
Ahmet Necdet Sezer ile alakalı eleştirilerime Sezer'in Cumhurbaşkanlığı dönemindeki en yakın çalışma arkadaşı Bülent Serim (Sezer adına) bana bir e-mail atarak cevap verdi. İşte o cevaplardan satır başları:
 
*Sayın Sezer'in bu aralar kendini ziyarete gelenleri ağırladığı doğrudur.
 
*Sayın Sezer Tayyip Eroğan'a karşı adaylığı düşünmemektedir.
 
*Sayın Sezer'in alışverişlerde kuyruğa girmesi ve kırmızı ışıkta durması örnek davranıştır ki bu davranışı hiç bir Cumhurbaşkanı sergileyememiştir.
 
*Sayın Sezer'in Cumhurbaşkanlığı sonrasında susması ise özel tercihidir.
 
*Sayın Sezer Ecevit'e kitap fırlatmamış, kitap kayması yaşanmıştır.
 
*Hilmi Özkök için Kara Kuvvetleri Komutanlığına getirilirken olmayan eleştirilerin Genelkurmay Başkanı iken getirilmesi Sayın Sezer'in merak ettiği husustur."
 
Sadece bu cevaplar bile Ahmet Necdet Sezer'i anlatmaya yetiyor! Yazık... Sezer gibiler hala Atatürkçü önder olarak görüyorsa vah benim Cumhuriyetime!
 
TÜRKİYE TARİHİNİN EN AĞIR EKONOMİK KRİZLERİNDEN BİRİ
 
19 Şubat 2001'de Milli Güvenlik Kurulu'nun Çankaya Köşkü'nde yapılan toplantısında, dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit'e Anayasa kitapçığı fırlatmış, Ecevit, Cumhurbaşkanı Sezer ile yaşadığı tartışma nedeniyle toplantıyı terk etmişti.
 
Tartışma haberi duyulduktan saatler sonra Türkiye tarihinin en ağır ekonomik krizlerinden biri başladı. Borsa yüzde 14.6 düştü, repo faizleri yüzde 760'a fırladı. Merkez Bankası'ndan yaklaşık 7.6 milyar dolarlık döviz çıkışı oldu. (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com