Erdoğan'ın kaset iki yüzlülüğü!

Erdoğan'ın kaset iki yüzlülüğü!
Başbakan Erdoğan 2011'de daha kasetler internete düşmeden, kasetlerin içeriğini açıklamış.

Başbakan Erdoğan bugün Kartal Meydanı'nda 20 kavşak ve yolun toplu açılış töreninde konuşma yaptı. Erdoğan gündeminde internet yasası, hedefinde Cemaat vardı. Erdoğan konuşmasında Cemaat'in CHP ve MHP'yi parmağında oynattığını iddia etti. Erdoğan kaset komplolarının arkasında Cemaat'in olduğunu ima eden cümleler kullandı. İnternete düşen kasetlerle ilgili “Türkiye’yi kasetler, kayıtlar yoluyla şantaj yapılan bir ülkeden çıkarıyoruz internet düzenlemesiyle. Milli iradenin gücünü daha da kuvvetlendireceğiz. Özel yaşamı ihlal etmek özgürlük değildir.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan CHP eski Genel  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a yapılan kaset komplosuna dair de şunları söyledi:

"O genel başkanın o görüntülü kasedi dağıtıldığı zaman anayasa görüşmelerini yapıyorduk. O zaman dedim ki hemen müdahale edin, bu yayını durdurun, yarım saat içinde durdurduk. Bir durdurduk. O genel müdür o zaman başkan oldu.

Yağmur gibi CD’ler geliyordu. Manevi, ahlaki değerlerimize ters olduğu yayınları durdurduk. Bahçeli’nin yanındaki vekillere ait de aynı görüntüler yayınlandı. Biz hemen onları da durdurduk. Ama bunlara iyilik olmadı. Şimdi bakıyorum ellerinde bazı CD’lerle dolaşıyorlar. Neyle dolaşırsanız dolaşın bir netice alamazsınız. Önce siz aynaya bakın aynaya. Bu paralel örgüt sizi parmağında oynatıyor."

ERDOĞAN'IN İKİ YÜZLÜLÜĞÜ

2 Haziran 2011 tarihinde, Genel Seçimlerden önce Başbakan Erdoğan Diyarbakır mitinginde  BDP'li bir yetkilinin kasetinin çok yakında çıkacağını söyledi. Evet, Erdoğan bundan 3 yıl önceki konuşmasında daha internet ortamına düşmeyen bir kasetin varlığını haber vermişti.

Erdoğan, o skandala şu sözleriyle imza atmıştı: 

"BDP'nin ilgilerinden bir tanesi açıklama yapıyor. Ses kayıtları öyle zannediyorum ki bugün yarın yayınlanabilir. Ne diyor biliyor musunuz; 'Elazığ'da biz güçlü değiliz dolayısıyla MHP'yi destekleyelim' Kürt meselesinin patenti CHP'ye aittir; Kürt meselesinin istismarı da BDP'ye aittir. Benim Kürt kardeşim, CHP zulmünden kurtuldu ama maalesef bu sefer de BDP zulmüne maruz kalıyor."

Erdoğan'ın bu konuşmasından hemen sonra iddia edilen o ses kaydı video paylaşım sitesi dailymotion.com'a düşmüştü.

MHP'Lİ VEKİLLERİN KASETLERİ

Başbakan Erdoğan MHP'li milletvekilleri adaylarının mahrem görüntülerinin çıktığı zaman da bunları seçim meydanlarında konuşmaktan çekinmemişti. Samanyoluhaber Erdoğan'ın kasetler konusundaki iki yüzlülüğü ile ilgili şu videoyu hazırladı:

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com