Erdoğan'ın kastettiği iki ayyaş Atatürk ve İnönü mü?

Erdoğan'ın kastettiği iki ayyaş Atatürk ve İnönü mü?
CHP'li Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan'ın söylediği iki ayyaşın Atatürk ve İnönü olduğunu iddia etti. Erdoğan hakkında soru önergesi verildi..

Erdoğan grup konuşmasında alkol düzenlemesiyle ilgili "İki tane ayyaşın yaptığı yasa muteber oluyor da dinin emrettiği bir yasanın sizin için neden reddedilmesi gerekiyor" diyen Erdoğan’a CHP’den tepki büyük.

ADAMSA AÇIKLASIN

Bu konuyla ilgili İnternethaber’e konuşan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Kim o ayyaşlar merak ediyorum. Yüreği varsa, kendini birazcık adam yerine koyuyorsa bunu açıklasın. Şimdi bir soru önergesi vereceğim."

ATATÜRK VE İNÖNÜ

"Sizce kimi kastetti?" sorusuna, "Tabii ki Atatürk ve İsmet İnönü’yü kast etti" diye cevap veren İnce, "soru önergesi vereceğim ve bu soruları soracağım, gerekli cevabı yüreği varsa vermesini bekliyoruz" dedi.

ORAN SORU ÖNERGESİ VERDİ

CHP’li Oran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü grup konuşmasında dile getirdiği ifadeleri Meclis gündemine taşıdı. Oran, Erdoğan’a yönelttiği soru önergesinde, "Bugün (28 Mayıs 2013) partinizin grup toplantısında yapmış olduğunuz konuşmada ’Hangi din olursa olsun bir din yanlışı değil doğruyu emrediyor. Doğruyu emrediyorsa, bunu din emrediyor diye karşısında mı duracaksınız. İki tane ayyaşın yaptığı yasa muteber oluyor da dinin emrettiği bir yasanın sizin için neden reddedilmesi gerekiyor’ ifadesinde bulunduğunuz görülmektedir" dedi.

Oran’ın Erdoğan’a yönelttiği sorular şöyle:

"Yasa kabul eden iki tane ayyaş kimlerdir? TBMM’nin hangi döneminde 2 kişinin onayıyla yasa kabul edilmektedir? Bahsi geçen iki tane ayyaşın yaptığı yasa hangisidir? Bu yasa nasıl yapılmıştır, bu yasanın yapılması, kabulü ve yürürlüğe girişi hangi yollarla olmuştur? Bu yasanın TBMM tarafından kabul ve Resmi Gazete’de yayınlanma tarihleri nedir?

Bahsi geçen yasayı yapan şahısların ayyaş olduğu tarafınızca nasıl tespit edilmiştir? Bu konuda hangi raporlar Başbakanlıkta bulunmaktadır? Bu şahısların hangi alkollü içecekleri hangi sıklıkla tükettikleri tarafınızca neye binaen tespit edilmiştir?

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yasa yapan başka ayyaşlar da var mıdır? TBMM üyelerini ayyaş olarak tanımlamak TBMM’nin saygınlığına uygun mudur, daha önce bahsettiğiniz edepli, saygın, ilkeli, gerçeklerle uyumlu konuşan milletvekili tarifinde daha önceki milletvekillerini ayyaş olarak tanımlamak da bulunmakta mıdır? TBMM’nin manevi şahsiyetini zan altında bırakan, TBMM’nin geçmişteki üyelerine tahkir anlamı taşıyan sözler tarafınızca tashih edilecek midir, özür dilemeyi düşünüyor musunuz?" (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com