Erdoğan'ın Medeniyet Belgeseli konuşması!

Erdoğan'ın Medeniyet Belgeseli konuşması!
İşte Erdoğan'ın Medeniyet Belgeseli töreni konuşması...

Bu toprakların medeniyetlerinin zenginliklerini genç kuşaklara aktarmalıyız. Doğru düşünmek için bunlar çok önemlidir. Bu toprakların insanların yanlı ithal tarih algılarına muhtaç değildir. bugün yapmamız gereken, son bir kaç yüzyılda zihinlerimize sunulan tarih tasarrufunu sorgulamaktır. Bunu bir içe kapanma gibi görmemek lazım. Kavramlar tarihinden bugüne güncelleşerek gelebilecek durumdadır. Hele hele siyasi kavramlar. Adeta bunları değiştirilemez gibi göstermek içtihat kapısı kapanmış demekten farksız değildir. Biz artık bir denizin içerisindeyiz ve bu denizden kapabileceğimiz bir kova sudur.

İlim neredeyse bizler gidip orada onu alma azmine bizler Türk gençliği olarak alma azmine sahip olmalıyız. Kendi tarih serüvenini doğru okuyamayanlar başka toplumların tarihinden faydalanamaz.

Maalesef dünya kamuoyunda arızalı bir tarih okuması yapmaktadır. Popüler olan tarih ve medeniyet algısıyla dolu. Tarihin bugüne kadar gölgede kalan sayfalarına ışık tutmak bizim sorumluluğumuzdadır. Tek yönlü algı değişirse çatışmalar da azalacaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com