Erdoğan'ın Mısır konuşması!

Erdoğan'ın Mısır konuşması!
Erdoğan'ın Mısır Arap Birliği'nde konuşuyor.

İŞTE ERDOĞAN'I9N MISIR KONUŞMASI:

Halklarımızın meşru taleplerini karşılamaya mecburuz..
 
Kardeş Arap Halkları kendi iradeleriyle bu süreci hakkıyla tamamlayacaktır. Halkların meşru beklentilerinin vakit kaybetmeden karşılanması için reformların gerçekleştirilmesi elzemdir. Adalet ve hakkaniyetin tecelli etmesi için bugün gösterilecek vakur duruşa bağlıdır. Kardeş arap halklarının bu vakur duruşunu saygıyla selamlıyorum. Bazıları gibi çıkar hesaplarıyla değil sadece sadece kardeşlerimin onurlu bir geleceğe sahip olabilmesini diliyorum. Buradan atılacak adımlar geleceği çok daha farklı şekillendirecektir.
 
Libya halkının özgürlük ve demokrasi mücadelesini zaferle sonuçlandırmasını memnuniyetle karşıladığımızı ifade etmek isterim. Biz Libya'nın yaklaşmakta olan BM Genel Kurulu'nda da Geçici Konsey tarafından temsil edilmesinden yanayız. Ortadoğu'daki gelişmelere kayıtsız kalmamız düşünülemez. Bu bölgede her bir gelişmenin bölgemizin bütün dinamikleri daha geniş bir alanı etkilemektedir.
 
Her bir olayın bölgeden ayrı düşünülmesi gerçekçilik temelinden uzaktır. İhtiyaç duyan herkese dostluk elimizi uzattık. Elimizi havada bırakan da oldu.
 
İsrail bir yanda varlığının meşruiyetini sağlamaya çalışırken bir yandan da varlığını zora sokacak adımlar atmaktadır. İsrail şirazesinden çıktı. 9 tane vatandaşımız o sularda şehit olurken aynı zamanda 5 tane Mısırlı kardeşimizin de şehit edilmesi bizim için aynı anlamdadır. İsrail hükümeti tarafından İsrail halkı ablukaya alınmıştır. Özür ve tazminat taleplerine de kulak tıukamakta ve kendisini hukukun üstünden görmektedir. Tekrar söylüyorum; bizim için bu raporun hiç bir hükmü yoktur. Gazze'ye ambargonun meşru sayılması Arapça ifadesiyle bizim için Keenlem Yöküm'dür. Yani Yok Hükmündedir.
 
Şu iyi bilinmelidir; İsrail ne zaman yaşam hakkına saygılı bir devlet olarak davranırsa o zaman içine düştüğü yalnızlıktan kurtulabilir. Bizim 3 şartımız geçerlidir.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com