Erdoğan'ın müjdesi bayat çıktı

Erdoğan'ın müjdesi bayat çıktı
Başbakan Erdoğan, AKP grubunda Atatürk'ün eserini kendi eseri gibi halka tanıttı.

Başbakan Erdoğan, AKP grubunda şehit ailesi, gazi ve yakınlarına 'ücretsiz seyahat' hakkı tanındığını açıkladı. ''Biz verdik'' diye övündü. Ancak bu, ilk kez 1932'de Atatürk'ün emriyle uygulandı...
 
Hükümet, açılıma tepkiyi azaltmak için ''açılım rüşveti'' olarak nitelendiren şehit yakınları, gazilere yönelik müjdeli haberler vermeye başladı. Ancak, bu ''müjdelerin'' yeni hiçbir tarafı olmadığı gibi AKP Hükümeti'nden yıllar önce de uygulandığı ortaya çıktı.
 
Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’ün haberine göre,  Başbakan'ın müjdelerinin 1983'ten ve 1994'ten bu yana zaten uygulandığı belirlendi. 1983 yılından bu yana gaziler, şehitlerin anne, baba ve eşi toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanıyordu.
 
1991'de Terörle Mücadele Yasası'nın yürürlüğe girmesinin ardından yapılan düzenlemelerle birlikte harp ve vazife malulleri de 1994'ten itibaren toplu taşımadan ücretsiz yararlandırılmaya başladı. Yeni düzenlemede tek yenilik çocukların kapsama alınması oldu.
 
Başbakan Erdoğan'ın şehit yakınları, gazi ve malulleriyle ilgili yaklaşımlarını yakından izleyen CHP'li Umut Oran, 4 Ocak 2012'de TBMM'ye bir yasa teklifi sunarak ''60 yaş üzerindeki vatandaşlar her yıl para ödeyerek yaşlı kartı almasın, nüfus cüzdanını göstermesi yeterli olsun'' önerisinde de bulundu. Bu teklif AKP oylarıyla reddedildi, bu kez AKP yaş sınırını 65'e çıkartarak düzenlemeyi ''müjde'' olarak açıkladı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com