Erdoğan'ın nesli yoksa bu mu!

Erdoğan'ın nesli yoksa bu mu!
Pavey'e atılan çirkin tweet'e bir tepki de Demir'den geldi.

Malatya AKP İl Gençlik Kolları MYK Üyesi Melik Birgin’in CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey'e yönelik çirkin tweet'ine bir tepki daha geldi. CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Deniz Demir, "Gencecik yaşına rağmen içini kin ve nefretle dolduran AKP'li Birgin, yoksa Erdoğan'ın tarif ettiği dindar/kindar neslin bir üyesi mi?"diye sordu.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Deniz Demir, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey'in engeline yönelik ayrımcı ifadeler kullanan AKP'li Melik Birgin'i kınadı.

AKP'li Birgin'in ''bir zihniyetin temsilcisi olduğu''nu belirten Demir, "Sayın Başbakan, dindar nesil yetiştireceklerini söylerken (kininize sahip çıkın) demişti. Başbakan'ın bu sözleri Melik Birgin'in tweet'inde vücut buldu. Karşıt görüşteki bir milletvekilinin engeline yönelik dile getirilen ''kin dolu'' sözler hepimizin içini acıttı" şeklinde konuştu.

CHP örgütlerinin ve insan hakları örgütlerinin AKP'li Birgin'in tweet'ine tepki göstermesinin olumlu olduğunu da belirten Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu tepkiler, insanlığın; onuruna sahip çıktığını göstermesi açısından sevindirici. Biyolojik olarak genç olan ancak kafasının içini bu genç yaşına rağmen kin ve nefretle dolduranların bu tepkilerden ders alması gerekiyor. Siyaset bir sorun çözme sanatıdır. Sorun yaratma yeri değildir. AKP'li Birgin bu tavrıyla toplumda yeni bir kamplaşmanın odağı haline gelmiştir. Şimdi AKP'ye düşen görev, sorunun çetrefilleşmesine izin vermeden, Birgin'i hemen görevden almaktır. Aksi taktirde bu sözler AKP'nin kurumsal kimliğini de bağlayacak ve münferit olmaktan çıkacaktır."

AKP'li Birgin'in tweet'in sadece Şafak Pavey'i değil sayıları 8 milyona yaklaşan engelli yurttaşlarımızın tamamını incittiğini de belirten CHP'li Deniz Demir şöyle konuştu:

"Engelli yurttaşlarımızı derinden yaralayan bu söylem ve pervasızlık, sadece Şafak Pavey'i değil tüm yurttaşlarımızı üzdü. Bu çağda hala insanların engelleriyle dalga geçen bir zihniyetin olması ve bu zihniyetin uzantıların iktidarda bulunması korkutucudur. Biz CHP gençliği olarak, AKP'li Birgin'i bu ayrımcı dilinden dolayı kınıyor, nefret söylemini ise tarihe havale ediyoruz." (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com