Erdoğan'ın ödülü geri çekildi

Erdoğan'ın ödülü geri çekildi
Erdoğan’a Almanya’dan verileceği açıklanan Liderlik Ödülünün çekildiği belirtildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Almanya’dan verileceği açıklanan Uluslararası Liderlik Ödülünün çekildiği belirtildi. Daha önce ödülü vereceğini açıklayan komitenin, bu karara gerekçe olarak Erdoğan’ın dün gerçekleştirilen ödül törenine katılmamasını gösterdi.

Alman basınında yer alan haberlere göre, Başbakan Erdoğan’a verilmesi planlanan ödül çekildi. Almanya’nın Bochum kentinde dün gerçekleştirilen ödül töreninde, farklı kategorilerdeki ödüller daha önce ismi açıklananlara verildi. Kendisine layık görülen ’Steiger Award- Uluslararası Liderlik Ödülü"nü almak üzere Almanya’ya gitmesi plananan Erdoğan’ın, Afganistan’da askerlerin ölümünün ardından bu seyahatini ertelediği açıklanmıştı.

Komitenin, Erdoğan’a daha önceden vermeyi planladığı ödülü geri çekmesindeki gerekçede, Erdoğan’ın törene katılmayacağını son anda açıklaması mı, yoksa ödül töreninin gerçekleştiği Bochum kentinde dün 20 bini aşkın Alevi’nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yaptığı mitingin mi etkili olduğu açıklığa kavuşmadı.

Alman basınında yer verilen haberlerde, aynı törende farklı bir kategori de ödül alması için davet edilen müzik sanatçısı Lou Reed’in, sağlık nedenlerinden dolayı törene katılamayacağını önceden bildirmesinden dolayı komitenin, sanatçının ödülünü çekmediği vurgulandı.

Bochum’da dün gerçekleştirilen ödül töreninde, İsveç kraliçesi Silvia, Almanya eski cumhurbaşkanı Horst Köhler, oyuncu Cristiane Hörbiger ve modacı Wolfgang Joop’a ödülleri verildi. Ödül törenini, yaklaşık 500 yüz davetli ve 150’yi aşkın gazeteci takip etti. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com