Erdoğan'ın oğlu 6. gemiyi aldı!

Erdoğan'ın oğlu 6. gemiyi aldı!
Başbakan Erdoğan'ın oğlunun şirketi hızla büyümeye devam ediyor. Başbakan'ın oğlunun şirketi filosuna 6. gemisini kattı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Burak Erdoğan genç yaşta filosuna 6. gemisini kattı. Burak Erdoğan'ın bu gemisinin diğer 5 gemisinin toplamı kadar yük taşıdığı öğrenilirken, fiyatınında 20 milyon Dolar civarında olduğu belirtildi.
 
Burak'ın gemilerinin isimleri ise şöyle: Safran 1, Sakarya, G. İnebolu, Cihan, Bosna ve son aldığı gemisin adı Türkçe 'cici' anlamına gelen Pretty. Safran 1, Sakarya, G. İnebolu, Cihan ve Bosna isimli gemilerin 92 bin ton taşıma kapasitesi var. Pretty ise tek başına 91 bin 971 ton yük taşıyabiliyor. Başbakan’nın “Gemicik” dediği Safran 1’in taşıma kapasitesi 2805 ton. Yeni geminin kapasitesi ise 91 bin 907 ton yani Gemicik’in 32 katı daha büyük.
 
Burak Erdoğan, Mecit Çetinkaya ile birlikte kurduğu MB Denizcilik’in yüzde 99 hissesine sahip. Bu şirket İstanbul Üsküdar’daki ofisten yönetiliyor. Aynı adres, Manta Denizcilik adında bir şirket daha var. Şirketin sitesinde “filomuz” adı altında yandaki 5 gemi tanıtılıyor.
 
Pretty'nin uzunluğunun 292 metre, genişliğinin ise 42 metre olduğu öğrenildi. Başbakan Erdoğan, oğlu Burak Erdoğan'ın ilk gemiyi aldığı zaman Kadir Çöpdemir'in programında Çöpdemir'in bu konuyu hatırlatması üzerine geminin krediyle alındığını ifade etmiş, Kadir Çöpdemir de "Banada alalım Sayın Başbakanım" yanıtını vermişti.(BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com