Erdoğan'ın oğullarının katsayı tragedyası ve gerçekler!

Erdoğan'ın oğullarının katsayı tragedyası ve gerçekler!
Başbakan, MİT Müsteşarı Fidan hakkındaki iddialar için “belge gelmediği sürece sırtımızı dönmeyiz” dedi. Biz de belgeli olanları hatırlatmaya devam ediyoruz…

ANALİZ | SANSURSUZHABER.COM
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi dün tarihi bir olaya tanıklık etti. Hac dönüşü türban takmaya karar veren 4 AKP'li milletvekili, TBMM'ye başörtüleriyle geldi ve oturumlara katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi sağduyulu bir duruş sergileyerek AKP'nin tuzağına düşmedi, herhangi bir olay da yaşanmadı. CHP çok akılcı bir strateji uygulayarak, AKP'yi kendi silahı, yani 'icraatlarının İslam'a uygunluğu' konusunu gündeme getirdi. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, yıllarca unutulmayacak bir konuşma yaptı, AKP'ye "İslam'ın tek emri başörtüsü mü?" diye sorarak, "İddaa'dan at yarışlarına, ihaleye fesat karıştırmaktan camileri yıkmasına" kadar birçok örnek vererek yüklendi.
 
Ancak Muharrem İnce'nin konuşmasında işaret ettiği çok büyük bir skandal ve çelişki vardı. Bu çelişki, bizzat Başbakan Erdoğan'a aitti. Muharrem İnce, Başbakan'ın kızlarını başörtüsü sorunu nedeniyle ABD'de okutmak zorunda kaldığı şeklindeki açıklamalarına, "Hadi kızı okuyamadı Başbakan'ın oğlunun da mı türbanı var. O niye Türkiye'de okuyamadı? İstismar etmenize karşıyız biz'' diye cevap verdi. (Link 1)

Muharrem İnce'ye yanıt veren AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ise, "Kız çocuklarını gönderirken erkek çocuklarını neden gönderdi istismar suçlaması gündeme geldi. Aynı sorun İmam-Hatip mezunları için de bir katsayı problemi vardı. O nedenle Sn. Başbakanımızın oğlu o katsayı sebebiyle yurtdışında okumak zorunda kaldı" dedi. Canikli'nin Başbakan'ın İngiltere'de okuyan oğlu Ahmet Burak ve ABD'de okuyan oğlu Necmettin Bilal'i, katsayı nedeniyle yurt dışına göndermek zorunda kaldığı şeklindeki iddiasıyla ilgili çok ciddi soru işaretleri ortaya çıktı. Acaba bu iddia gerçekleri yansıtıyor muydu?
 
Bu iddianın gerçekliğini araştırırken son derece ilginç bilgilere ulaştık. Muharrem İnce, Erdoğan'ın oğullarını neden yurt dışında okuttuğu konusunu, ilk kez 7 Ekim'de Meclis'te düzenlediği basın toplantısında dile getirmişti. (Link 2)

İnce, Başbakan’ın “kızlarının ABD’de okuduğunu, mağdur olduğunu” söylediğini belirterek, şunları ifade etmişti: “Buradan mağduriyet çıkmaz, buradan ayrıcalık çıkar. Başbakan’a iki sorum olacak. Peki, kızlarını Türkiye’de türban yasaktı, üniversitede okutamadın. Peki, oğlunu niye ABD’de okuttun? Oğlun da mı türban takıyordu? İki; kızının mağdur olduğunu söylüyorsun, kızın kaç puan aldı, hangi üniversiteyi kazandı, ODTÜ’yü, Boğaziçi’ni kazandı da okuyamadı mı, yoksa kazanamadı mı? Bunların açıklanması lazım.” (Link 3)
 
Muharrem İnce'nin bu açıklamasına Başbakan Erdoğan, 25 Ekim'de Van'da yaptığı konuşmada cevap verdi. Gazetelere “Katsayı nedeniyle oğlanı yurtdışında okuttuk” başlığı ile yansıyan haberde "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van Beşyol Meydanı'nda toplu açılış törenine katıldı. Burada yaptığı konuşmada ilk kez 'oğlunu neden yurtdışında okuttuğunu' açıklayan Erdoğan, bunun 'katsayı engeli'nden kaynaklandığını söyledi" ifadeleri yer aldı. Haberde, Erdoğan'ın sözleri şöyle aktarıldı: "Benim oğlum Boğaziçi Üniversitesi'ni kazanıyordu. Katsayı engeliyle oraya giremedi. Doğru dürüst bir yere de girme şansı olmadı. Durumumuz vardı yurt dışına yolladık. Harvard’ta yüksek lisansını yaptı. Şimdi doktorasını yapıyor. Aynı şey kızlarım için de geçerli. Dünyanın en iyi üniversitelerinde master doktoralarını yaptılar yapıyorlar." (Link 4)

Burada Başbakan'ın "Durumumuz vardı yurt dışına yolladık" sözleriyle, daha önceki çocuklarının Remzi Gür'ün bursuyla okuduğu sözleri arasındaki çelişkiyi de ayrıca not etmek lazım. (Link 5)
 
Başbakan Erdoğan, bugüne kadar kızlarının başörtüsü nedeniyle yurt dışında okumak zorunda kaldığını defalarca söylemişti ama oğullarını katsayı nedeniyle ABD ve İngiltere’ye göndermek zorunda kaldığını ilk kez ifade ediyordu. Peki, bu ifade ne kadar doğru? İTÜ Sözlük'te, “oğlum boğaziçi ni kazandığı halde gidemedi” başlığı ile açılan entry'de iddiadaki çelişkileri ortaya koyan bilgiler aktarılıyor:


"Necmettin bilal erdoğan. kendisi 1980 doğumlu. mayıs 2002'de bir haber var, "bilal erdoğan harvard'da master yapmak için eylül'de abd'ye gidecek" deyu... (http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2002/05/31/133280.asp) eğer 2002 eylül'ünde master için harvard'a başladıysa, bu arkadaşın lisans eğitimi için üniversiteye başlama senesi 1998'dir en az. eylül 1998'de başlar; 1998-1999, 1999-2000, 2000-2001, 2001-2002 sezonları diyelim buna ayrıntılı şekilde. yani necmettin bilal erdoğan'ın 1998'de girdiği öss-öys'de katsayı problemine takılmış olması ve bu sebepten zorunlu olarak abd'ye gitmiş olması lazım lakin, katsayı uygulaması ilk defa 1999 öss'de uygulandı! 1998'de katsayı uygulaması yoktu. yani necmettin bilal erdoğan'ın 1998'de girdiği öss-öys'de katsayı problemine takılmış olması ve bu sebepten zorunlu olarak abd'ye gitmiş olması lazım lakin, katsayı uygulaması ilk defa 1999 öss'de uygulandı! 1998'de katsayı uygulaması yoktu." Erdoğan'ın büyük oğlu Ahmet Burak'ın durumu ise daha vahim: "Şimdi mesela recep tayyip erdoğan'ın 1979 doğumlu olan büyük ahmet burak erdoğan da ingiltere'de okudu. ahmet burak erdoğan'ın katsayı mevzusuna takılma ihtimali sıfır oğlu sıfırdır. tabi hangi delikanlı gazeteci çıkıp da recep tayyip erdoğan'ın mahdumlarının girdiği sınavları, aldığı ham puanları araştırıp bulacak da, yayınlayacak falan? çok şey istiyoruz..." Evet, katsayı uygulaması 1999'da başladı ancak Erdoğan'ın oğullarının ABD ve İngiltere'de okumaya başlama tarihlerini bu tarih olması ihtimali sıfır. (Link 6) (Linkini aşağıda verdiğimiz bu yazının tamamını dikkatle okuyun)


İTÜ Sözlük'teki entry'de bunlar ortaya konuyor ancak daha ilginç bilgiler de var. Ahmet Burak, 1998'de Türk Sanat Müziği sanatçısı Sevim Tanürek'in ölümüne sebep olduğu trafik kazasından hemen sonra İngiltere'ye okumaya gitti. (Link 7)

Ahmet Burak Erdoğan'ın daha sonra Kemal Kerinçsiz'in avukatlığını da yapan ve Hurşit Tolon gibi isimlerle Mudafa-i Hukuk Partisi'ni kurduğu iddia edilen avukatı Kadir Kartal, mahkemeye müvekkilinin İngiltere'de okumaya gittiği için duruşmaya gelemediğini söyledi. (Link 8)

1 yıl sonra ise "Çürük Raporu" alması nedeniyle askerlikten muaf tutuldu Burak Erdoğan. (Link 9)
 
"Katsayı nedeniyle oğlanı yurtdışında okuttuk" diyen Başbakan Erdoğan'ın oğulları Necmettin Bilal ve Ahmet Burak'ın eğitim serüveni böyle. Oğulları ve kızlarını siyasete malzeme etmekte, doğruluğu şüpheli bilgilerle ajite etmekte bir beis görmeyen Erdoğan'ın ifadeleriyle gerçekler arasında çok ciddi farklılıklar var. Erdoğan, çocuklarını siyasete malzeme ettiği için, kızlarının üniversite sınavlarında kaç puan aldığını ve oğullarını neden ABD ve İngiltere'de okuttuğunu sormak bizim en doğal hakkımız. Gerçekleri ortaya çıkarmak da namuslu gazetecilerin işi olsa gerek... (KKO)

ANALİZ | SANSURSUZHABER.COM

Link 1: http://www.mynet.com/haber/politika/turbanli-milletvekilleri-genel-kurulda-845680-1
Link 2: http://www.youtube.com/watch?v=lBMV8F-u3uQ
Link 3: http://www.halkinhabercisi.com/muharrem-ince-oglun-da-mi-turban-takiyordu
Link 4: http://www.radikal.com.tr/politika/basbakan_erdogan_oglan_iyi_bir_yer_tutturamadi_yurtdisinda_okuttuk-1157506
Link 5: http://www.haber3.com/remzi-gurden-erdogan-cikisi-haberi-544834h.htm
Link 6: http://www.itusozluk.com/goster.php/o%F0lum+bo%F0azi%E7i+ni+kazand%FD%F0%FD+halde+gidemedi/@11406592
Link 7: http://serbestsiyasa.com/?p=1014
Link 8: http://www.haber10.com/haber/12183/#.UnOR1vJkPlc
Link 9: http://www.haberturk.com/gundem/haber/23956-ogul-erdogana-curuk-raporu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com