Erdoğan'ın Posterlerini Yırttılar!

Erdoğan'ın Posterlerini Yırttılar!
Ermeniler Beyrut'ta Erdoğan'a gösterilen ilgiyi kıskandı. Erdoğan posteri yırttı...

Lübnan'da yaşayan Ermeni vatandaşlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretini protesto etmek için başkent Beyrut'ta gösteri düzenledi.

ERDOĞAN ALEYHİNE SLOGANLAR
Beyrut'taki Şehitler Meydanı'nda toplanan göstericiler, ellerindeki Lübnan ve Ermenistan bayraklarıyla, Türkiye ve Başbakan Erdoğan aleyhinde sloganlar attı.

ERDOĞAN POSTERLERİNİ YIRTTILAR
Başbakan Erdoğan'ın Sayda kentinde TİKA tarafından yaptırılan Travma ve Rehabilitasyon Hastanesi'nin açılışını yaptığı saatlerde gerçekleşen olayda, sözde Ermeni "soykırımı" ile ilgili pankartlar hazırlayan göstericiler, billboardlardaki Erdoğan posterlerini de yırttı.

POLİS MÜDAHALE ETTİ
Protestocuların Erdoğan'ın posterlerini yırtması ve askerlere taş atması üzerine, güvenlik güçleri eylemcilere müdahalede bulundu. Associated Press haber ajansı, olayda yaralanan olmadığını bildirdi.

SOKAKLAR BAYRAKLARLA DONATILMIŞTI
Arap ülkelerinde yüksek popülaritesi olan Erdoğan, daha Lübnan'a gitmeden Beyrut sokaklarında posterleri asılmaya başlanmıştı. Lübnan genelinde cadde ve sokaklar da Erdoğan'ın onuruna Türk bayraklarıyla donatılmıştı.

HOŞGELDİN SULTAN
Resmi görüşmelerde bulunmak üzere dün Lübnan'a giden Erdoğan'ın Beyrut'a inişinde de bir grup "Hoşgeldin sultan" diye sevgi gösterisinde bulunurken, başka bir grup da Başbakan'ı protesto etmişti. Erdoğan aleyhinde gösteri yapan Ermeni asıllı Lübnanlılar "Yeni Osmanlılar Lübnan'da", "Yeni Osmanlıları karşılamayın" pankartları taşımıştı.

Lübnan'da yaklaşık 150 bin Ermeni yaşıyor. Ermeniler, Lübnan nüfusunun yüzde 4'ünü oluşturuyor.

erdogan_119.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com