Erdoğan'ın prensinden Gül'e ağır ithamlar!..

Erdoğan'ın prensinden Gül'e ağır ithamlar!..
Başbakan Erdoğan’ın danışmanlarından, Star gazetesi yazarı Yiğit Bulut’un bugünkü köşesinin başlığı şöyle: “Turuncu devrimin yeni şifresi: Demokrasi Sandık Değildir!”
“Jöleli” lakabıyla bilinen Yiğit Bulut, köşesinde şunları yazdı:
 
“(…) Sevgili dostlarım, Mayıs-Ağustos 2013 arasında Türkiye’de bazı politikacılar, yazarlar, akademisyenler ve sanatçılar tarafından ısrarla her ortamda ifade edilen şu cümleyi lütfen hatırlayın; DEMOKRASİ SANDIK DEĞİLDİR, demokrasi sadece sandık değildir... Tesadüfe bakın bu cümle Türkiye ve Mısır’da icra edilmesi denenen ve malesef Mısır’da başarıya ulaşan hareketlerin ortak “motto’su”! Daha doğrusu seçilmiş ama “sandıkta yenilemeyeceği “bilinen “halkın güçlü tecelli etmiş iradesine” karşı girişilen harekatın “şifresi” ! (…)”
 
Peki, Yiğit Bulut’un “Turuncu devrimin” ve “seçilmiş hükümete karşı girişilen harekatın” şifresi diye iddia ettiği sözü söyleyenler arasında kim var?
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül!
 
Gezi Parkı olaylarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Gül, 2 Haziran tarihinde “Demokrasi sadece sandık değildir. Mesaj alınmıştır.” demedi mi?
 
Yani…
 
Yanisi şu: 
 
Yiğit Bulut’un yazısının devamında “İsrail’den çıktığını belirttiği motto”yu Cumhurbaşkanı Gül de sahiplendi. 
 
Böylece Yiğit Bulut, isim vermeden Cumhurbaşkanı Gül’e de ağır ithamlarda bulunmuş oldu.(SBK)
 
 
Odatv
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com