Erdoğan'ın sağkolu Öcalan'ı vitrine çıkarma stratejisini anlattı!

Erdoğan'ın sağkolu Öcalan'ı vitrine çıkarma stratejisini anlattı!
Habur açılımının mimarı Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan, hükümetin yeni Kürt açılımında Öcalan'ı vitrine çıkarma projesinin şifrelerini verdi.

AKP'nin bölünme açılımları derinleştikçe Hükümet çevrelerinden de yeni açıklamalar geliyor. Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı AKP milletvekili Yalçın Akdoğan, Öcalan'ın BDP'den daha rasyonel olduğunu savundu. Akdoğan, açılım sürecinde Öcalan'ı öne çıkarma stratejisinin ipuçlarını verdi.

Yeni Şafak gazetesine röportaj veren Akdoğan, dokunulmazlık tartışmasıyla alevlenen açılım süreciyle ilgili kritik açıklamalar yaptı. Akdoğan, AKP'nin Öcalan'a biçtiği rolü anlattı.

Öcalan'ın hapiste olmasına rağmen BDP ve Kandil'den daha gerçekçi davranması elbette mümkündür. Geçmişten bu yana süreci en sıcak şekilde yaşadığından gelinen noktayı diğerlerinden daha iyi analiz edebilir.

Erdoğan'ın Başdanışmanı Akdoğan, Öcalan'ı ne kadar rasyonel bulduklarını işte böyle anlattı, sözü açılım sürecine getirdi.

İmralı da, geçmişten bu yana devletin ihtiyaç görmesi halinde kullandığı bir enstrümandır. Devletin ilgili kurumları lüzumu halinde ve geçmişten dersler çıkararak gerekli tüm enstrümanları kullanabilir.

Akdoğan ilginç bir öngörüde de bulundu. Öcalan'ın tıpkı açlık grevlerinde olduğu gibi kucaklaşma olayında da BDP'yi eleştirebileceğinin sinyalini verdi.

Biliyorsunuz, Öcalan sık sık BDP'lileri eleştiriyor, hatta ağır sözler sarf ediyor, siyaseti beceremediklerini vurguluyor. Yarın çıkıp, kucaklaşma olayını veya dokunulmazlık meselesi olan milletvekillerini de eleştirirse, bugün toplumsal tepki diyen kesimler bir anda susar mı, susmaz mı? (BCK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com