Erdoğan'ın Sarıgül fiyaskosu

Erdoğan'ın Sarıgül fiyaskosu
Erdoğan günler öncesinden Sarıgül'e ilişkin belgeler açıklayacağını belirtmişti ama açıklama fiyaskoya döndü.

Tayyip Erdoğan partisinin İstanbul ilçe belediye başkan adayı tanıtım topantısında konuştu.

Sarıgül'e ilişkin belge açıklayacağını iddia eden Erdoğan, 2004 yılında hazırlanan rapora sığındı.

İşte Erdoğan'ın açıklamasının ilgili bölümü:

"Ben geçen gün CHP'nin genel müdürüne bir çağrıda bulundum. Adayınızın dosyasını açıklayın yoksa ben açıklayacağım dedim. 2 gündür hiç cevap yok. Ben CHP genel müdürü gibi sahte belgelerle konuşmuyorum. Elimde CHP'nin hazırlamış olduğu 2004 Kasım'da yayınlayan Şişli belediyesinin araştırma komisyonun belgesi var. Bu CHP'nin kendi kurduğu komisyon. Altında da kendi elemanlarının imzaları var. Mehmet Ali Özpolat, ismet Atalay, Sırrı Özbek çalışmayı yapmış. Bu çalışma neticesinde 57 sayfalık raporda şu an CHP adayı olan kişiyle ilgili iddialar tüm belgeleriyle ortaya konmuş.

'BUNLARIN HANGİ FIRILDAĞI NASIL ÇEVİRDİĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUM'

Bu elektronik posta değil ha orijinal orijinal... Ben belediyecilikten geliyorum. Bunların hangi fırıldağı nasıl çevirdiğini çok iyi biliyorum. Güzel de bir. Aldıkları parayı da borç olarak aldıklarını söylüyorlar bir mühendislik bürosu üzerinden. Falancadan 300 milyon dolar borç aldım diyor. Altında imzalar var. Şimdi final.

Belediye başkanı olmak için ismi açıklanan kişi kaçak inşaata hep göz yummuş, gerekli imkanları sağlamış.

İnşaat mafyasına rant temin etmişler, sorumlusu belediye başkanıdır. Bunu ben değil rapor söylüyor, komisyon üyeleri söylüyor. Şişli Belediyesindeki yolsuzlukların sonuçları ağır olacak diyor bu rapor. Belediye Başkanı ve yanında çalışan B.Ö'nün CHP'nin ilişiğinin kesilmesi uygun görülmüştür deniliyor. CHP genel müdürü de yolsuzluk dosyasının önünde poz veriyordu.

Neden ihraç ettiniz, şimdi neden aday gösteriyorsunuz? TMSF bu kişinin mal varlığına el koydu.

TMSF'ye yeni belgeler verildiği için mallarına el konuldu. Yine genel başkanı konuşamıyor birileri vasıtasıyla konuşuyorlar. Bu CHP zamanında Bank ekspresten 4 milyon dolar kredi alıyorlar. Krediyle ilgili usulsüzlük dizboyu. Sonra banka TMSF'ye geçiyor. 2013 kasım ayında bankanın eski sahibi bir belge ulaştırıyor.
Bu yeni belge ile Şişli belediye başkanının mal varlığına el koyuyor. Biz belgeyi vermedik, bankanın eski sahibi veriyor. O belgenin neden şimdi geldiğini taraflar gelsinler açıklasınlar bizimle ilgisi yok.

'BEN BİLE BİLMİYORDUM EŞİMİN BU KADAR ZENGİN OLDUĞUNU'

Eşimi baya zenginleştirdiler. Ben bile bilmiyordum eşimin bu kadar zengin olduğunu. Benim eşim hastane sahibi olmuş benim eşim marka pastane eşi olmuş. Nerenin açılışına katıldıysak sahibi olmuşuz. Varsa elinizde ciddi bir delil çıkın açıklayın, bunları kimse artık yutmuyor. Elinize dilinize dursun ya. Yolsuzluğu bulunan birini aday açıklıyor neden? Açıklasın? Açıklayamıyor? Yolsuzluktan atılan birini aday yapmak aklıselim işi değildir."(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com