Erdoğan'ın Sarıgül korkusu!

Erdoğan'ın Sarıgül korkusu!
Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye geçerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olma ihtimali Recep Tayyip Erdoğan'ı kara kara düşündürüyor!
30 Mart 2014 gerçekleştirilecek Yerel Seçimler öncesi AKP kulisleri de hareketlenmeye başladı. AKP Tüzüğünde yer alan 3 dönem üst üste milletvekili olunamaz maddesi Erdoğan'ın canını sıkarken AKP'nin bu maddeyi Recep Tayyip Erdoğan için deleceği, yine bu maddeye takılan diğer 72 vekilinde Yerel Seçimlerde aday gösterilecekleri konuşuluyor.
 
 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut başkan Kadir Topbaş’ı düşünen Erdoğan'ın CHP'nin Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgü'ü aday göstermesi halinde ise  Egemen Bağış’ı aday yapacağı belirtiliyor.
 
 CHP’nin kalesi olarak bilinen İzmir için Binali Yıldırım, Kocaeli için Nihat Ergün, Bursa için Faruk Çelik, Erzurum için Recep Akdağ, Gaziantep için Fatma Şahin, Samsun için Suat Kılıç, Kayseri için Taner Yıldız, Diyarbakır için Mehdi Eker, Rize için Hayati Yazıcı, Hatay için Sadullah Ergin, Yozgat için Bekir Bozdağ’ın adı geçiyor. Ayrıca, CHP’nin kalesi Antalya için Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu ve Giresun için de Grup Başkanvekili Nurettin Canikli öne çıkıyor. (BCE)
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com