Erdoğan'ın villalarına itiraz eden müdüre şok!

Erdoğan'ın villalarına itiraz eden müdüre şok!
Başbakan Erdoğan'ın Urla'daki villaları için skandal iddialar...

Başbakan Erdoğan'ın, Latif Topbaş'a Urla'da sit alanına villa yapılması için kolaylık sağladığı, bürokrasiyi seferber ettiği, üniversite hocalarından sahte raporlar çıkardığı iddia edilmişti. Sit alanına karşı çıkan İzmir Valisi'nin bu yüzden görev yerinin değiştiği belirtilmişti. Başbakan Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın villaların yapımında Latif Topbaş ile yaptığı telefon görüşmeleri yayınlanmıştı. Yine Başbakan Erdoğan'ın Latif Topbaşla yaptığı villaların tuvaletleri ile ilgili tepelerde medya yer almıştı.

İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fethi Şahinoğlu, Başbakan Erdoğan’a armağan edildiği ileri sürülen Urla Zeytineli’ndeki villaların yapımına olanak sağlamak için sit derecelerinin düşürülmesiyle ilgili geçen günlerde savcılık tarafından hazırlanan ve internete de düşen fezlekeyle gündeme gelmişti. Sosyal medyada yayımlanan kayıtlarda Şahinoğlu’nun, Başbakanlık’tan, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’la Urla kaymakamı aracılığıyla gelen talimatlara karşın, bölgenin özel izinlerle imara açılmasına sıcak bakmadığı, risk almak istemediği ortaya çıkmıştı.

O MÜDÜR GÖREVDEN ALINDI

Kayıtlara göre Şahinoğlu, konunun Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nca alınacak sit yönetmeliği değişikliği kararıyla çözülebileceğini iletmişti. Savcılık tarafından hazırlanan fezlekede ise, çevre ve şehircilik il müdürlüğü tarafından İzmir 1 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’na gönderilen yazının ve üniversite hocalarından rüşvet karşılığı alınan raporların ardından, koyun sit derecesinin düşürüldüğü belirtilmişti. Ancak 6 ay önce Ata Erpolat’ın Gaziantep’e gönderilmesinden sonra Kayseri’den İzmir Çevre ve İl Müdürlüğü’ne getirilen Şahinoğlu, dün görevinden alındı. Şahinoğlu’nun yerine Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sadettin Varan geldi. (BCE)

Yorumlar
ytyt
05 Şubat 2014 Çarşamba 14:06
14:06
yuyt
85.103.75.179
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com