“Erdoğan’ın ziyareti siyasi reklam”

“Erdoğan’ın ziyareti siyasi reklam”
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın emekli Orgeneral Ergin Saygun'u ziyaretine ilişkin, "Tamamen siyasi reklam kokan bir şey. Siyasi reklam amacıyla pazarlanan bir durum" değerlendirmesini yaptı.

TBMM'de bir basın toplantısı yapan Oktay Vural, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Başbakan Erdoğan'ın, Balyoz Davası'nda 18 yıl hapse mahkum olan ancak sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen emekli Orgeneral Ergin Saygun'u ziyaretine ilişkin bir soru üzerine Vural, "Tamamen siyasi reklam kokan bir şey. Siyasi reklam amacıyla pazarlanan bir durum. Madem böyle çok iyi tanıyordun da gidip hapiste neden ziyaret etmedin? Hapiste çürümesini mazur mu görüyorsun?" dedi.
 
Tahliye kararının siyasi amaçlı olduğunu ileri süren Vural, şöyle devam etti:
 
"Bunun amacı ve hedefi de Başbakan gelecek, orayı ziyaret edecek, alelacele bir tahliye kararı verelim. Madem çok beraber görev yaptığın insanlara bu kadar şey yapıyorsun da git İlker Başbuğ'u da ziyaret et. İlker Başbuğ'u, genel başkanımız ziyaret ettiği zaman 'Kendilerini tatmin ediyorlar' diyor. Sen nereyi tatmin ediyorsun? Bunlardan da hikmet çıkartan köşeler var. Belli ki bu tamamen siyasi amaçlı bir husustur. PKK ile yapılan görüşmeler, terör örgütü ile yapılan görüşmeler ile TSK'yı dengeleme arayışından öte bir anlam taşımıyor. Bununla ilgili millet aleyhine olan politikaların üstünü örtmek için şimdi de insani bir konuyu siyasi amaçla yapıyor. İnsani amaçla yapılan her şeyin kadrinin bilinmesinde fayda var. Ama siz, insani olan bir şeyi siyasi amaçlı kullanıyor ve pazarlıyorsanız, bunun insani amaçla yapılıp yapılmadığı konusunda şüphe uyandırırsınız. 10 dakika ziyaret anlatılıyor, genel başkanımızın bir cümlesini 30 saniyede veriliyor."
 
Vural, AKP'nin BDP ile "kucak kucağa" Anayasa yapma gayretine girdiğini belirterek, "Bebek katiline televizyonun karşısına bilgisayar da vermişler. Yeni anayasayı yapmaya başlamış, raportörlüğünü de Osman Can ile Numan Kurtulmuş yapıyor olabilir" diye konuştu. Yeni anayasanın PKK, KCK ve BDP'nin Anayasası olma yolunda hızla ilerlediğini söyleyen Vural, "AKP ve BDP siyam ikizi haline gelmiştir" dedi.
 
BAKAN BAĞIŞ'I ELEŞTİRDİ
 
"Erdoğan'ın doğmasına vesile olan İstanbul, Siirt ve Rize mübarektir" diyen AB'den Sorumlu Bakan Egemen Bağış'ı da eleştiren Vural, şunları söyledi:
 
"Allah'ım akıl fikir ver. Bu nasıl bir zihniyettir? Herhalde bir yarışma açılmış herkes kendini ispat için örnekler sunuyor. Bu sözler itikadımıza uygun sözler değildir. Mübarek olarak kutsama noktasına kadar getiren bir zihniyetin Türkiye'ye getireceği bir husus yok. Bunlar adeta Hasan Sabbah'ın haşhaşileri vardır, onu geçti. Yani, dilinin kemiği yok. Sen ne diyorsun? Bütün bunları yapanlara ikinci bir isim tavsiye ediyorum. İsimlerinin yanına bir de 'Yağlar' ismini koysunlar." (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com