Erdooğan-Gül gerilimi!

Erdooğan-Gül gerilimi!
Başbakanın arkadaşı istifa etti

İstifanın arkasında Gül'e yakınlığıyla bilinen rektörle yaşadığı gerilim olduğu iddia edildi.

Başbakan Erdoğan'ın Marmara üniversitesi'nin Akademik Yılı Açılış Töreni'nde "Burada görevde olması nedeniyle çok memnunum" dediği sıra arkadaşı Rektör Yardımcısı Mehmet Emin Arat istifa etti. Arat'ın istifasının arkasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yakınlığıyla bilinen Rektör Zafer Gül'le yaşadığı gerilim olduğu iddia edildi.

26 Ocak tarihinde Marmara Üniversitesi'nin Haydarpaşa'daki Ord. Prof. Dr. Reşat Kaynar Konferans Salonu'nda yapılan törene Başbakan Erdoğan davet edildi. Kendiine fahri doktora verilirken konuşan Erdoğan üniversiteden sıra arkadaşı olan Rektör Yardımcısı Mehmet Emin Arat için "Burada görevde olması nedeniyle çok memnunum" dedi.

Ancak bu açıklamadan sadece 10 gün sonra Arat sessizce istifa etti. Arat'ın üniversitede bazı çalışanlara uygulanan mobing, kadrolaşma ve bazı personele zarf içinde kayıtdışı ödeme yapılması gibi hususlardan rahatsız olduğu için istifa ettiği iddia edildi.İddialara göre Arat, Cumhurbaşkanı Gül'e yakınlığıyla bilinen Rektör Zafer Gül'le de anlaşamıyor. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com