EREĞLİ’DE YENİ GİRİŞİMCİLERE SERTİFİKA VERİLDİ

EREĞLİ’DE YENİ GİRİŞİMCİLERE SERTİFİKA VERİLDİ
EREĞLİ’DE YENİ GİRİŞİMCİLERE SERTİFİKA VERİLDİ

ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) , KOSGEB İşbirliği ile gerçekleştirdiği “3. Girişimcilik Eğitim Kursu” sertifika töreni düzenlendi.
Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Genç, oda binasında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türk ekonomisinin en önemli yapı taşlarından biri olan girişimciliğin, istenilen noktaya gelmekte olduğunu söyledi.
Girişimciliğin, istihdam ve yönetimin temel lokomotifi olduğunu savunan Genç, şunları söyledi: “Girişimciliğin olmadığı bir ortamda ne üretim ne istihdam ne de katma değerden bahsedilebilir. İlçemiz ve bölgemizin ticarete yön vermek, yeni yönetim ve istihdam alanları yaratmasını sağlamak ancak yeni girişimcilerimizin artmasıyla gerçekleşebiliri. Bunu da her geçen gün yerleştirerek hayata geçirmenin çabasındayız. Bugün ilçe ekonomisine kazandırmak istediğimiz girişimciler bu amacın birer parçasıdır. Bu tür eğitimler, projesi olan yeni iş ortamı yaratabilen girişimciler için büyük fırsattır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek doğru hamleler ve emin adımlar atarak ilerleyen girişimcilerimiz önemli rol oynayacaktır.Odamız tarafından özverili bir şekilde yürütülen eğitimi başarıyla tamamlayan arkadaşlarımıza sertifikalarını aldıktan sonra da iş yerlerini kurabilmeleri ve geliştirmeleri konusunda destek olacağız.”
KOSGEB İl Müdürü Yaşar Yıldırım da, eğitimi tamamlayan kursiyerlere başarı dileğinde bulunarak, “bundan sonraki süreçte kursu tamamlayan girişimcilerimiz KOSGEB ile irtibat halinde olmaları, yapacakları yatırımla yönelik doğru olacaktır” dedi
Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar,, bazı TSO yöneticilerinin bulunduğu törende, girişimcilere sertifikaları verildi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com