Ergenekon davasında 280.duruşma

Ergenekon davasında 280.duruşma
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 67'si tutuklu 275 sanıklı ''Ergenekon'' davasının 280. duruşması başladı.
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan küçük salonda görülen duruşmaya, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, gazeteci Tuncay Özkan ve emekli orgeneraller Hasan Iğsız ile Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu 34 tutuklu sanık katıldı.
 
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Ankara GATA'da tedavi gören Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli tuğgeneraller Veli Küçük ve Levent Ersöz ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 33 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.
 
Beyanların alındığı duruşmada sanıklardan Durmuş Ali Özoğlu ve Yusuf Erikel'n avukatı Ali Rıza Dizdar, davada sosyal demokratlar, ülkücüler, milliyetçiler, JİTEM'ci olduğunu söyleyenler, askerler ve subaylar gibi birbirlerine zıt insanların yargılandığını belirterek, ''Böyle illegal örgüt olmaz, illegal çorba olur. Karışık çorba olur'' dedi.
 
Toplumdaki herkesin irtica ile mücadele etmesi gerektiğini ifade eden Dizdar, ''İrtica denilince sadece İslamiyet anlaşılmaması lazım. Budizm, Hristiyanlar var. Din nedeniyle insanları geri götürüyorlarsa mücadele edeceksiniz. İrtica ile mücadele etmek herkesin görevidir. Bu suç değil. Devrimi ve Atatürk'ü savunmak suç değil. Bu delillerle de sanıkları suçlamak mümkün değildir'' diye konuştu.
 
"PEKER 11 DAVADAN BERAAT ETTİ"
 
Tutuklu yargılanan Sedat Peker'in avukatı Mehmet Doğurga da, 1996 yılından beri avukatlığını yaptığı müvekkili hakkında 14 dava açıldığını belirterek, ''Fiil değil Peker yargılandı. Peker 11 davadan beraat etti'' dedi.(SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com