Ergenekon Davası'nda Cemaat polislerini böyle 'akladı'!

Ergenekon Davası'nda Cemaat polislerini böyle 'akladı'!
Soruşturma açılan Cemaatçi polisler bakın nasıl paçayı yırttı!
Ergenekon Davası'nda bir çok kafa karıştıran olay yaşandı. Bunlardan kuşkusuzki en çarpıcılarından biri Teğmen Mehmet Ali Çelebi hakkındaki iddia. Çelebi'nin cep telefonunda Hizbut Tahrir örgütüne ait telefon numaraları bulundu. Teğmen Çelebi telefon rehberindeki 139 kişinin numarası üzerinden Hizbut Tahrir örgütü ile ilişkilendirildi.
 
Olayın aslını yine Teğmen Çelebi aydınlarak bu 139 numaranın telefonuna sadece 1 dakika 1 saniyede polisler tarafından yüklendiğini belgeledi. Adli Emanet'teyken açıldığı ve yükleme yapıldığı Tübitak raporuyla da belgelenen numaralar için İstanbul Emniyeti, yüklemenin "sehven" yapıldığını açıklamasını yaptı.
 
Teğmen Çelebi'nin rehberine o isim ve numaları ekleyen pğolisler hakkında soruşma açıldı. Soruşturmada hep bir şeyler ters gitti ve dava süreci boyunca 6 tane savcı değişti. İki yıl süren soruşturmanın ardından savcılık  polis memurlarının görevi kötüye kullanmadığını belirterek olayla ilgili takipsizlik kararı verdi. Sonuçta o polisler aklanırken Teğmen Çelebi 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı. (BCE)
 
İşte o polisleri kurtaran mahkeme kararı:
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com