Ergenekon Davası'nda olay

Ergenekon Davası'nda olay
Ergenekon Davası'nda duruşma başlamadan önce jandarma eşliğinde salona getirilen tutuklu sanık Osman Yıldırım, Tuncay Özkan ve Yalçın Küçük 'ün üzerine yürüyürek saldırmak istedi.

256 sanığın ilk kez bir arada yargılandığı Ergenekon Davası'nın 177. duruşmasının öğleden sonraki bölümü olaylı başladı. Öğleden sonra duruşma başlamadan önce jandarmalar arasında salona getirilen Osman Yıldırım, Tuncay Özkan ve Ergenekon'dan tutuksuz yargılanan Odatv Davası'nın tutuklu sanığı Prof.Dr. Yalçın Küçük'ün üzerine yürüdü.

Bunun üzerine ağzı kapatılan Osman Yıldırım, jandarmalar tarafından dışarı çıkarıldı.

Duruşmaya verilen arada tutuklu sanık Tuncay Özkan, basın mensuplarına "Osman Yıldırım duruşma salonuna alınırken benim yanımdan geçtiği sırada sırtıma yumruk attı. Yalçın Küçük hocaya da saldırmaya çalışmış ama jandarmalar ağzını da kapatarak duruşma salonundan çıkardılar. Bana saldırma sebebi, Osman Yıldırım hakkında 4 ayrı dava açmam ve bu davalardan birinden 4 ay hapis cezası almasıdır" şeklinde açıklama yaptı.

Basın mensuplarının, "Size saldırma nedeni nedir?" diye sorduğu Yalçın Küçük ise "Herkes bize saldırıyor. Güzel bir kız saldırmıyor" diyerek espri yaptı.

OSMAN YILDIRIM ESAS HAKKINDAKİ SON SAVUNMASINA KADAR MEN EDİLDİ

Duruşmaya verilen bir saatlik aranın ardından mahkemenin olayla ilgili aldığı ara kararlar Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese tarafından açıklandı.

Güvenlik kameralarının incelendiğini belirten Mahkeme Başkanı Özese, tutuklu sanık Osman Yıldırım'ın duruşmada bazı sanıklara saldırmaya çalıştığı ancak jandarma tarafından engellendiğini söyledi.

Sanık Osman Yıldırım'ın daha önceki duruşmalarda da aynı davranışlarda bulunduğunu belirten Mahkeme Başkanı Özese, duruşma disiplinine ve düzenine uymamakta ısrar eden davranışları nedeniyle Osman Yıldırım'ın esas hakkındaki son savunması alınıncaya kadar duruşmadan men edilmesine karar verildiğini açıkladı.

Osman Yıldırım daha öncede davanın tutuklu sanığı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e yumruklu saldırıda bulunmuştu. Ergenekon Davası tutuksuz sanık Hüseyin Vural Vural'ın çapraz sorgusu ile devam ediyor. (SNK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com