Ergenekon davasında şok iddia!

Ergenekon davasında şok iddia!
Ergenekon davasında sanıklar son savunmalarını yapıyor: 51'nolu DVD kasten kırıldı!
Ergenekon davasında emekli albay Levent Göktaş, İlhan Selçuk’u hiç tanımadığını söyledi ve “Bir kez Cumhuriyet’i aradığımı ispat edin, suçumu kabul edeceğim” dedi.
 
“Ergenekon” davasının 300. duruşması dün Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde oluşturulan salonda yapıldı. Dün sanıklardan emekli albay Levent Göktaş ile emekli Yarbay Mustafa Dönmez son savunmalarını yaptı.
 
Emekli albay Göktaş, “Savcıların mahkemeye sunduğu mütalaaya katılmıyorum. Mütalaada yer alan iddialar somut delillere dayanmıyor, hayal ürünüdür. Mütalaadaki iddiaları reddediyorum” dedi. Göktaş, mütalaada “Poyrazköy Keçilik mevkiinde yapılan aramada çeşitli mühimatın ele geçirildiği, bu kapsamdaki ihbara göre kendisinin SAT subaylarının içinde bulunduğu örgütün hücre yapılanmasının sorumlusu olduğu, tahliye olmaması halinde Poyrazköy Davası’nda yargılanan Levent Bektaş’ın da aralarında bulunduğu bazı sanıklara, soruşturmayı yürüten savcılara yönelik suikast yapılması talimatını verdiği” şeklinde bir iddianın yer aldığını belirtti.
 
‘Bu iddia karşımıza çıkar’
 
Göktaş, şöyle devam etti: “Avukatım Hasan Gürbüz ‘Savcılara suikast yapılması emri’ iddiasıyla ilgili 14 Eylül 2009’da bir dizi talepte bulundu. Ancak Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, ‘Bir suç isnadımız yoktur’ diyerek taleplerimizi reddetti. Mütalaaya konu edilen bu olayla ilgili hakkımda herhangi bir suç isnadında bulunulmadığı konusunda mahkemenin ara kararı var. Ancak mütalaada yer aldı.”
 
“Selçuk’u tanımıyorum”
 
Mütalaada, ’İlhan Selçuk, Ergün Poyraz, Levent Ersöz ve Fikret Emek ile birlikte örgüt faaliyetinde buluduğu’ şeklinde bir iddia yer aldığını söyleyen Göktaş, “İlhan Selçuk’u tanımıyorum. Selçuk ile hiçbir temasım, iletişimim olmamıştır. Cumhuriyet Gazetesi’nin santralini bir kez dahi aramışsam suçumu kabul edeceğim. Fikret Emek’i de katıldığım bir operasyonda tanıdım. Ersöz ve Poyraz’ı ise tanımıyorum” dedi.
 
Ölen oğlumda görüntüler vardı
 
Emekli Kurmay Yarbay Mustafa Dönmez, “Zir Vadisi’nde aramalar yapıldığında ben Cezaevi’ndeyim. Mühimmatı nasıl gömeyim? Mühimmatların sarılı olduğu gazeteler arama yapıldığı tarihin iki gün öncesine ait. Krokiyi çizenin polis olduğu ortaya çıkmıştır” iddiasında bulundu. Dönmez, Sapanca’daki çiftliğinde yapılan aramalara ilişkin bazı görüntülerin bir polis tarafından verilmesinin ardından oğlunun Azerbaycan’da yaşamını yitirdiğini söyledi:
 
“Oğlum, bu görüntüler ulaşmasının ardından trafik kazası geçirerek öldü. Bir dönem bunu polislerin yapmış olabileceğini de düşündüm. Bu görüntüler şu an elimdedir. Bu görüntüler polis komplosunu başka bir açıdan kanıtlamaktadır. Oğlumun cinayete kurban gitmesinde ciddi şüpheler vardır ve şu an soruşturma safhasındadır” dedi. Mahkemenizin tarafsızlığı güven vermediğinden bu görüntüler avukatlarımda muhafaza edilecektir.”
 
Siyah bantla ağzını kapadı
 
Davanın tutuklu sanıklarından eski Kızılay Müfettişi Kemal Aydın, ağzına siyah bant yapıştırarak mahkemeyi protesto etti. Son savunmasını yapan Aydın konuşma sürelerinin kısıtlanmasını savunma hakkının ihlali olarak mahkeme heyeti, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurunda bulunulmasına karar vermişti. (BCK)
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com