Ergenekon davasında tahliyeler

Ergenekon davasında tahliyeler
Aydınlık gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Yıldırım, cezaevinden ayrıldı

İSTANBUL (AA) - Ergenekon davası sanıklarından, Aydınlık gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Deniz Yıldırım, İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesinin tahliye kararının ardından cezaevinden ayrıldı. 

Deniz Yıldırım'ı Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu yerleşkesinde Aydınlık gazetesi yöneticileri, arkadaşları ve Türkiye Gençlik Birliği üyeleri karşıladı. 

Yıldırım, Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yaralanan ve 269 gün sonra yaşam mücadelesini yitiren Berkin Elvan'ın ölümü nedeniyle büyük üzüntü yaşadığını aktardı. 

Silivri'de bir "mahkeme" tarafından yargılandıklarını düşünmediğini de ifade eden Yıldırım, "Biz dört yıl, beş yıl, altı yıl bir mahkeme tarafından yarglanmadık. Burada Türkiye Cumhuriyeti'nin kanunlarının geçersiz olduğu, Pensilvanya'nın, dış bir takım kuvvetlerin orman kanunu bile diyemeyeceğimiz bir hukukla karşı karşıya bırakıldık. Biz Haziran'dan sonra 19 Mayıs'tan ve Haziran'dan sonra gördük ki Türk halkı, Türk gençliği, Türk aydını ve Mustafa Kemaller, bu topraklarda asla yenilmez, bu tahliyelerin anlamı budur. Bu gerçeklere, bu emek birikimine, halkımızın emek birikimine, namus birikimine, Türk milletinin, Türk gençliğinin hakikatine, vicdanına kendimizi teslim ettik. Bu mücadeleyi kazandığımızı düşünüyorum. Bir gazeteci olarak kendimize 'Alo Fatih' dedirtmediğimiz için tutuklu kaldık" diye konuştu.

"Mücadelelerini" kazandıklarını düşündüğünü ifade eden Yıldırım, "Türkiye artık bundan sonra başka bir ülkedir. Türkiye, Mustafa Kemal'in, emekçi halkımızın, gençliğin özlemlerine cevap verecek bir ülke haline gelmek üzeredir. Buradan Berkin'e, buradan Abdullah Cömertlere, onların ailelerine, Ali İsmail Korkmazlara söz veriyoruz. Bu mücadaleyi sürdüreceğiz ve tam bağımsız, gerçekten demokratik bir Türkiye'yi kuracağız" ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com