Ergenekon duruşmasında bugün

Ergenekon duruşmasında bugün
Ergenekon davasının dünkü duruşmasında sanıklara destek için binlerce kişinin geldiği Silivri Cezaevi önü bugün boş kaldı.

Savcının esas hakkındaki mütalaasını vermesi beklenen dünkü Ergenekon davası duruşmasına, CHP üyeleri olmak üzere binlerce kişi gelmişti.
 
Bugün ise hem Ergenekon hem de KCK davaları olan Silivri’de duruşma salonlarının önü boş kaldı.
 
Cezaevine sadece diğer mahkumların yakınları geldi. Jandarma her ihtimale karşı cezaevi içinde ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Cezaevine kimse alınmadı.
 
Cezaevinin önündeki sessizlik duruşma salonunda da hakim. Çok sakin başlayan Ergenekon Davası’nın 271. duruşmasında sanık avukatlarının talepleri alınıyor.
 
Küçük salonda yapılan duruşmada CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, emekli Orgeneral Hasan Iğsız, gazeteci Tuncay Özkan, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin, emekli Albay Dursun Çiçek ve Danıştay Saldırısı dosyasının tutuklu sanığı Alparslan Arslan’ında aralarında bulunduğu 47 tutuklu sanık hazır bulundu.
 
DÜN SALONU TERKEDEN BAŞBUĞ BUGÜN YOK

 
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün de aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
 
Odatv Davası’ndan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük ile birlikte 8 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, sanık avukatlarının taleplerinin alınmasına devam edileceğini belirtti. Duruşma avukatların taleplerinin alınmasıyla devam ediyor.
 
Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ve CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ile bazı sanık yakınları duruşmaya izleyici olarak katıldı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com