Ergenekon mahkemesine inceleme!

Ergenekon mahkemesine inceleme!
HSYK, Ergenekon davası için hızlı davrandı!

AKP Hükümeti ile Fetullah Gülen Cemaati Savaşı’yla birlikte Türkiye, Cumhuriyet Tarihi’nde görülmedik, duyulmadık skandallarla sarsıldı.

Başbakan Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan’ın  ‘’Türk Ordusu’na kumpas kuruldu’’ itirafından sonra harekete geçen TBB (Türkiye Barolar Birliği) Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Ergenekon ve Balyoz Davaları gibi Türk askerinin sahte delillerle yargılanıp, itibarsızlaştırılıp, mahkum edildikleri davalarla ilgili yeniden yargılama başlatma çabaları halen gündemdeki yerini koruyor.

Türkiye gündeminin ilk sırasında, ‘’büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonları’’, ikinci sırasında da şu sıralar ‘’yeniden yargılama’’ girişimlerini başlatmak için çalışan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu bulunmakta.

Gündem her an yeni gelişmelerle yenilenmekteyken bir flaş haber daha geldi.

Milliyet Gazetesi’nden Musa Kesler’in haberine göre, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Ergenekon Davası’na bakan İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi heyetine inceleme başlattı.

13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti hakkındaki incelemeyi 17. Ağır Ceza Mahkemesi yapacak.

Ergenekon mahkemesine inceleme kararı İlker Başbuğ’un avukatı İlkay Sezer’in yaptığı başvurusu üzerine verildi.

Avukat İlkay Sezer gerekçe olarak mahkeme sürecinde Anayasa mahkemesi kararlarına ve diğer usul kurallarına aykırı işlemler yapılmış olmasını gösterdi.

HSYK’nın konuyla ilgili çalışmalarına derhal başladığı öğrenildi.  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com