Ergenekon Operasyonu Büyüyecek!

Ergenekon Operasyonu Büyüyecek!
Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Bülent Orakoğlu, Ergenekon ve Balyoz davasıyla ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Kanal A'daki "Görüş Farkı" programına katılan Bülent Orakoğlu, önceki gün gözaltına alınan gazeteci Soner Yalçın'dan sonra sırada 5 gazetecinin daha olduğunu iddia etti.

Ergenekon operasyonunun henüz bitmediğini söyleyen Orakoğlu, sivillere dönük muhtemel operasyonun işaretini verdi. Orakoğlu, "28 Şubat'ta darbeye sırt veren medya mensuplarının hepsi bugün önemli mevkilerde. Darbe sürecine destek veren 5-6 gazeteci var. Bunların alınmasını bekliyorum" diye konuştu. "Kim bu gazeteciler?" sorusuna cevap vermeyen Orakoğlu, söz konusu gazetecilerin önemli medya gruplarında kritik konumlarda görev yaptıklarını söylemekle yetindi.

BAŞBUĞ VE BÜYÜKANIT DA YARGILANACAK
Bülent Orakoğlu, eski Genelkurmay Başkanları İlker Başbuğ ile Yaşar Büyükanıt'ın da Ergenekon davası kapsamında yargılanacağını öne sürdü. Savcı Zekeriya Öz'ün internet andıcıyla ilgili Başbakanlık'a gönderdiği yazının operasyonların habercisi olduğunu söyleyen Orakoğlu, İlker Başbuğ'un "İrtica Eylem Planı", Yaşar Büyükanıt'ın da '27 Nisan e-Muhtırası'ndan dolayı yargılanacağını belirtti. Orakoğlu, "Bana göre sıra onlara gelir" ifadelerini kullandı.

Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Bülent Orakoğlu, eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in de yargılanmasını gündeme getirdi. Ergenekon kapsamında hiç umulmayan, farklı isimlerin gözaltına alınabileceğini savunan Orakoğlu, "Sayın Demirel'i mi kastediyorsunuz?" sorusuna, "Ben Sayın Sezer olarak anlamıştım. Danıştay baskınında tetikçi Alparslan Arslan hakimi şehit ettiğinde, 10 dakika sonra Sayın Sezer muhafazakar insanları sıkıntıya sokacak açıklama yaptı. Bu açıklanmanın sorgulanması lazım. Darbe sürecine kim destek verdiyse sorgulanır, bundan geri dönüş yok" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com