Ergenekon sanığı bayıldı

Ergenekon sanığı bayıldı
Jandarma görevlileri tarafından ağzı kapatılarak salondan çıkarıldığı sırada Arslan’ın baygınlık geçirdiği görüldü.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 25’İ tutuklu 108 sanıklı Birinci Ergenekon Davası’nın 202. duruşmasının görülmesine devam ediliyor. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nin içinde bulunan duruşma salonunda yapılan duruşmaya, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin ile Alparslan Arslan’ın da aralarında bulunduğu 23 tutuklu sanık katıldı. Duruşmada başka suçtan tutuklu sanık Sedat Peker de hazır bulundu. Duruşma, tutuklu sanık Boğaç Kaan Murathan’ın çapraz sorgusuna devam ediliyor.

"OLGUN TEDAVİ GÖRDÜKTEN SONRA ÇOCUK YAPMA YETİSİNİ GERİ KAZANMIŞTIR"

Mahkeme üyesi Sedat Sami Haşıloğlu’nun sorularını yanıtlayan Murathan, "Olgun Peker’in işkence görerek çocuk yapma yetisini yitirdiğini söylüyorsunuz ama 2 yaşında çocuğu var. Sürekli olarak neden bu konuyu dile getiriyorsunuz" şeklindeki soruya, "2004 yılındaki olaylar sorulduğu için o konuyu dile getirdim.

Olgun tedavi gördükten sonra çocuk yapma yetisini geri kazanmıştır" dedi. Üye Haşıloğlu, "Sedat Peker’in milyarlarca dolar serveti var mı?" sorusuna ise Murathan, "Bu bahsedilen çok ciddi bir para. Bu parayı bankalarda gizleyemezsiniz. Bu paranın aklanabileceğini düşünmüyorum" dedi. Bu sorunun ardından söz alan tutuklu sanık Bedirhan Şinal, "Ben polisteki belgelerde Sedat Peker’in 2-3 milyar dolar parası olduğunu gördüm.

Bu parayı yanındaki adamlara şirket kurarak, borsaya, kulüplerine aktardı. Kara para aklayarak Türk ticaretine soktu bu paraları. Sedat bey akıllı adamdır. Aklıyla dalga geçilecek biri değildir. Adamlarını kulüplerin başına geçirdi. Sivasspor’un başına. Ben sadece bana anlatılanları aktarmak istedim" diye konuştu.

ALPARSLAN ARSLAN BAYGINLIK GEÇİRDİ

Bu sırada sanık Sedat Peker de itiraz ederek söz almak istedi ancak Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese not almasını daha sonra söz vereceğini söyledi. Bu sırada tutuklu sanık Alparslan Arslan duruşma sırasında küfürler etmeye başlayınca Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Arslan’ın salondan çıkartılmasını istedi. Jandarma görevlileri tarafından ağzı kapatılarak salondan çıkarıldığı sırada Arslan’ın baygınlık geçirdiği görüldü. Arslan jandarmalar tarafından elleri ve kollarından tutularak dışarı çıkarıldı. Arslan’ın sağlık durumunn iyi olduğu öğrenildi.

KAFETERYAYI SU BASTI

Bu arada duruşma salonun yanında içerisinde basın odasının da bulunduğu kafeteryayı su bastı. Boruların tıkanması nedeniyle su basan kafeterya boşaltılırken, basın mensuplarının da odayı boşaltması istendi.(SYK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com