Ergenekon Soruşturması'nda mutfak kursunun işi ne?

Ergenekon Soruşturması'nda mutfak kursunun işi ne?
Hürriyet yazarı Sedat Ergin, bugünkü köşesinde Milliyet Gazetesi İcra Kurulu Üyesi Tijen Mergen'e Ergenekon soruşturmasında sorulan soruları okuyucuyla paylaştı.

Tijen Mergen'e sorulan soruların gerekliliğini tartışmaya açan Sedat Ergin,  "Görüşme yaptığınız Meral isimli şahıs kimdir? Görüşmede bahsettiğiniz konu nedir" sorularının amacını sordu.

İşte Sedat Ergin'in köşe yazısından çarpıcı detaylar:

Füzyon mutfak kursu Ergenekon soruşturmasına nasıl girdi?
"GÖRÜŞME yaptığınız Meral isimli şahıs kimdir? Görüşmede bahsettiğiniz konu nedir?"
Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan sorgulaması sırasında Ergenekon terör örgütü şüphelisi olarak ifadesi alınan dönemin Milliyet Gazetesi İcra Kurulu Üyesi Tijen Mergen'e yöneltilen sorulardan ikisi bunlardı.
Bir polis memuru, soruyu yöneltmeden önce Mergen'e Meral isimli muhatabıyla yaptığı telefon konuşmasının deşifresini okudu.
Polislerin şüphelenmesine yol açan 19 Mart 2009 tarihinde saat 11.38'de gerçekleşmiş olan konuşma şöyle:
Meral: Pazar Günü katılıyorsun...
T. Mergen: Tamam, yani katılıyorum... Peki bu şey, bir ücret falan...
Meral: Onunla çok şey konuşamadım da, o yedi kişi onun için mi o kadar yedi oldu. Onu bilmiyorum, ondan sonra bu Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen var, onun karısı gelecek, Epi öyle o... Eczacıbaşı'nın CEO'su Erdal Karamercan var, onun karısı Burçin gelecek. Ondan sonra bir kişi daha gelmek istiyormuş. Bir yabancı, Burçin'den duymuş da...
T. Mergen: Peki böyle yani dışarıdan bir kişiyi falan açık mıdır, ben şimdiye kadar bir şey..."
Polis memuru, telefon konuşmasını bu şekilde aktardıktan sonra yukarıdaki soruları yöneltti. Düzenlenen resmi tutanağa göre, Mergen şöyle yanıt verdi:
"Meral Tamer çok yakın bir arkadaşımdır. Yemek konusunda alacağım dersle ilgili yaptığımız görüşmedir. Görüşmede isimleri geçen kişiler de benimle birlikte ders alacak kişilerdir."

Sedat Ergin'in köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com