Ergenekon ve Balyoz davalarında susmuştu!

Ergenekon ve Balyoz davalarında susmuştu!
Org. Özel, bakan çocuklarının evine para sayma makinesi getirenlerin, Ergenekon ve Balyoz'da da aynı taktiği kullandığını söyledi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in MGK toplantısına verilen arada Başbakan Erdoğan’la sohbet ederek büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna değindiği öğrenildi.

Genellikle Türkiye’de yaşanılan gelişmelere karşı sessiz kalmasıyla dikkat çeken Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in İstanbul merkezli yapılan, içlerinde AKP’li Bakan çocuklarının, AKP’ye yakın isimlerin ve ünlü işadamlarının da bulunduğu operasyona dair sessizliğini ilk kez bozması gözlerden kaçmadı.

Türkiye gazetesinden Buket Güven’in haberine göre Genelkurmay Başkanı Özel, ‘bu operasyonda Bakan çocuklarının evine para sayma makinesinin getirildiğini ve orada bulunmuş gibi bir hava oluşturulduğunu’ savundu.Genelkurmay Başkanı, askerlere yönelik operasyonlarda da askerlerin evlerine, bürolarına ve dosyalarına bazı şüpheli malzemelerin eklendiği iddiasında bulundu.

Özel’in bir sitemi de Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın soruşturma hakkında ‘Sabah 5′te evlere gelmelerine gerek yoktu.

Çağırsalardı gelirlerdi’
sözleri üzerineydi.

Ergenekon ve Balyoz soruşturmaları sırasında komutanların evlerine de sabah 5′te baskın yapıldığını ifade eden Özel, “O dönem kimse ses çıkarmadı. Herkese aynı adalet olmalı” ifadesini kullandı. Sohbette, “TSK’nın siyaset dışı” olduğunun üzerinde duran Orgeneral Özel, Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan‘ın üç ayaklı operasyon için yaptığı “Orduya da kumpas kuruldu” yorumunu hatırlattı. Özel, “TSK personelinin de haksız ceza aldığına dair rahatsızlık oluştu. Bu, moral ve motivasyonu olumsuz etkiliyor. Tek istediğimiz hakkaniyet. Bu işi takip ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz” mesajını verdi.  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com