Ergenekon’da 3 tahliye 1 ret!

Ergenekon’da 3 tahliye 1 ret!
Semih Tufan Gülaltay'ın tahliye talebi reddedildi. Ergenekon'dan tutuklu bulunan Hurşit Tolon da tahliye edildi ancak cezaevinde kalacak.

Ergenekon davası tutuklularından 19 kişi dün tahliye edilmişti. Çağlayan’daki yetkili mahkeme kalan tutuklu sanıkların taleplerini değerlendiriyor.

Son olarak Ergenekon davası tutuklularından Hurşit Tolon, Boğaç Kaan Murathan ve Ali Özoğlu’nun tahliyesine karar verildi. Semih Tufan Gülaltay’ın tahliye talebi ise reddedildi.

HURŞİT TOLON ‘ERGENEKON’DAN TAHLİYE EDİLDİ AMA CEZAEVİNDE KALACAK

Hurşit Tolon ve Ali Özoğlu’nun tahliyesine karar verdi. Ancak Tolon Zirve yayınevi davasından tutuklu olduğu için cezaevinden çıkamayacak.

ADALET BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Adalet Bakanlığı, 6526 sayılı Kanunla kaldırılan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin, özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasıne ilişkin Kanun ile ilgili Anayasa Mahkemesine başvurma konusunda herhangi görev ve yetkisinin bulunmadığını bildirdi. Bakanlık, 6526 sayılı Kanunla kaldırılan mahkemenin gerekçeli kararı belirtilen süre içinde yazmak dışında konuya ilişkin bir yetkisinden söz edilemeyeceğini kaydetti. (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com