Ergenekon'da flaş tahliyeler!..

Ergenekon'da flaş tahliyeler!..
Ergenekon davasında tahliye talebinde bulunan sanıkların tahliye talepleri kaldırılan 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedilmişti. Ancak avukatlarının tahliye talebiyle başvurduğu nöbetçi mahkemeler bazı isimler için tahliye kararı verdi.

21. Ağır Ceza Mahkemesi, Tuncay Özkan, Levent Göktaş ve Sedat Peker ve için tahliye kararı verirken yurtdışına da çıkış yasağı koydu...

ÜÇ TAHLİYE DAHA

6. Ağır Ceza Mahkemesi Danıştay saldırısı sanığı avukat Alparsan Aslan'a ve Albay Dursun Çiçek'e tahliye kararı verdi. 1. Ağır Ceza Mahkemesi ise İbrahim Şahin için tahliye kararı verdi. Ancak Dursun Çiçek'in Balyoz davası nedeniyle tutukluluğu sürecek.

Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan için mahkeme yurt dışı yasağı koydu. Arslan, haftada üç gün polis merkezine gidip imza atacak.

Ergenekon davasında Avukat Kemal Kerinçsiz'e de tahliye kararı çıktı. İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi Kerinçsiz'e de yurt dışı yasağı koydu.

Ergenekon davasında Danıştay baskını tetikçisi olarak yargılanan ve hüküm giyen Alpaslan Aslan ve İnternet Andıcı davasından hükümlü Emekli Albay Dursun Çiçek için de tahliye kararı verildi. Ancak Dursun Çiçek, Balyoz davasından da hükümlü olduğu için tahliye kararına rağmen salıverilmeyecek.

Danıştay saldırısında öldürülen Özbilgin'in oğlu, "Babam yargı eliyle yine şehit oldu." diyerek tahliyeden duyduğu acıyı paylaştı..

Öte yandan 2. Ağır Ceza Mahkemesi, emekli orgeneral Tuncer Kılınç, Mehmet Eröz, Serdar Öztürk ve Aykut Metin Şükre'nin tahliye taleplerini yarın görüşecek. (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com