Ergenekon'da sona doğru

Ergenekon'da sona doğru
Ergenekon savcısından kritik karar. Oda TV ile Ergenekon davaları birleştirilecek mi?

''Ergenekon'' davasında Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel, varsa tevsi tahkikat taleplerinin bildirilmesini, aksi durumda esas hakkındaki mütalaanın hazırlanması için dosyanın savcılığa gönderilmesini istedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada savcı Pekgüzel, taleplere ilişkin görüşünü açıkladı.

Pekgüzel, İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 10 sanığın yargılandığı ''Danıştay saldırısının delillerinin karartılması'' dava dosyası ile İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 13 sanıklı ''Odatv'' dava dosyasının bu dosyayla birleştirilmesi konusunda görüş sorulması için mahkemeye gönderildiğini anımsattı.

Savcı Pekgüzel, davalarda yargılanan sanık sayısının fazla ve dosyanın kapsamlı olduğunu, ''Ergenekon'' davasının makul sürede bitirilmesi gerektiğini, birleştirmenin davanın sürüncemede kalmasına neden olacağını belirterek, bu iki dava dosyasının birleştirilmesi talebinin kabul edilmemesini istedi.

Pekgüzel ayrıca, sanık ve avukatların varsa tevsi tahkikat taleplerini bildirmelerini, aksi durumda esas hakkındaki mütalaanın hazırlanması için dosyanın savcılığa gönderilmesini istedi.

Sorgu ve savunması tamamlanan sanık Orgeneral Nusret Taşdeler hakkında yakalama kararı bulunduğunu anımsatan Pekgüzel, hakkındaki suçlamalar dikkate alınarak Taşdeler'in tutuklanmasını da talep etti.

ERGENEKON'DA KRİTİK KARAR

Ergenekon davasında mahkeme, esas hakkındaki mütaalanın hazırlanması için dosyanın savcılığa gönderilmesine karar verdi. Bu davada karar aşamasına yaklaşıldığı anlamına geliyor. Mahkeme, ayrıca savcının 'YAŞ üyesi Orgeneral Taşdeler'in tutuklanması' talebini kabul etti.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki Ergenekon davasında Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel, taleplere ilişkin görüşünü açıkladı.

Mahkeme, Pekgüzel'in mütalaa talebini kabul etti. Karara göre esas hakkındaki mütaalanın hazırlanması için dosya savcılığa gönderilecek.

ORGENERALE TUTUKLAMA

Mahkeme ayrıca hakkında yakalama kararı bulunan davanın sanıklarından YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler'in tutuklanmasına karar verdi.

ODATV İLE BİRLEŞTİRİLMEYECEK

Odatv davasının Ergenekon davasıyla birleştirilmesi ise reddedildi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com