Ergenekon'da Yeni Dalga!

Ergenekon'da Yeni Dalga!
Savcı Zekeriya Öz'ün talimatıyla Ergenekon soruşturması kapsamında 9 ilde aramalar yapılıyor...

Operasyon kapsamında 20'ye yakın kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor. Zirve Yayınevi katliamıyla ilgili Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ün talimatıyla Malatya merkezli 9 ilde operasyon yapılıyor.

Operasyon kapsamında eski Malatya Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Mehmet Dülger, ve İnönü Üniversitesi öğretim üyesi Ruhi Babat'ın da gözaltına alındığı belirtiliyor. Mersin'de de İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Astsusay Başçavuş A.A. gözaltına alındı. Astsubayın İstanbul'dan gelecek ekibe teslim edileceği belirtildi. Gözaltı kararı verilen şüphelilerin, Zirve Yayınevi cinayetini planlayan ve azmettirenler olduğu iddia edildi.

İzmir'de de arama yapıldı. Zirve katliamıyla igili bazı şüphelilerin kaldığı öne sürülen İl Jandarma Komutanlığı'nın Tınaztepe tesisleri içindeki misafirhanede sabaha karşı arama yapıldı. Buradaki bazı bilgisayar ve kayıt defterlerine el konuldu. Polis ve jandarmanın birlikte yaptığı aramada el konulan bilgisayar ve belgelerin İstanbul'a gönderileceği, herhangi bir gözaltı işlemi olmadığı belirtildi.

SEVGİ ERENEROL BAĞLANTISI
Ergenekon davasının tutuklu sanığı Sevgi Erenerol ile de bağlantısının belirlendiği ileri sürülen bazı şüphelilerin de gözaltına alındığı öğrenildi. Operasyon kapsamında İzmir'de bir askeri misafirhanede gece arama yapıldığı, herhangi bir gözaltı bulunmadığı bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com