Ergenekon'da yeni dava

Ergenekon'da yeni dava
Doğu Perinçek'in oğlu Mehmet Perinçek'in de sanıkları arasında yer aldığı yeni Ergenekon İddianamesi kabul edildi.

Doğu Perinçek'in oğlu Mehmet Perinçek ve Aydınlık Gazetesi Sahibi Mehmet Sabuncu'nun da aralarında olduğu 14 şüpheliye ilişkin hazırlanan iddianame İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, davanın ilk duruşmasının 4 Haziran'da Silivri'de görüleceğini açıkladı. Mahkeme tutuklu sanıkların tutukluluk halinin ise devamı yönünde karar verdi.

"ERGENEKON SANIĞI DENİZ YILDIRIM İLE İRTİBATLILAR"

Ergenekon savcısı Cihan Kansız tarafından hazırlanan iddianame,sanıklar 'Ergenekon terör örgütü üyeliği' ile suçlanıyor. İddianamede sanıkların, ikinci Ergenekon davasının sağını Deniz Yıldırım ile irtibatlı olduğu bu nedenle birleştirme talebi istenildi. Mahkeme ikinci Ergenekon davasıyla birleştirilme talebini ise daha sonra değerlendirecek.

MEHMET PERİNÇEK AĞUSTOS AYINDA TUTUKLANMIŞTI

Soruşturma kapsamında Mehmet Perinçek'in de aralarında bulunduğu 9 kişi Ağustos ayında gözaltına alınmıştı. Mehmet Perinçek, İP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, İP İstanbul İl Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel ile Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Turhan Özlü tutuklanmıştı.Aynı soruşturma kapsamında Aralık ayında gözaltına alınan Aydınlık Gazetesi Sahibi Mehmet Sabuncu ile 4 kişi ise sorgularının ardından serbest bırakılmıştı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com