Ergenekon'da yeni tutuklamalar!

Ergenekon'da yeni tutuklamalar!
Doğu Perinçek'in oğlunun da aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı...

Ergenekon soruşturması kapsamında İşçi Partisi (İP), Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal'da yapılan aramalarda gözaltına alınan, aralarında İP Başkanvekili Mehmet Bedri Gültekin'in de bulunduğu 9 kişi emniyette susma haklarını kullandı.

4 KİŞİ TUTUKLANDI

Açlık grevine başlayan Gültekin, İP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Turan Özlü, Aydınlık Gazetesi İstihbarat Şefi Mehmet Bozkurt ve Ulusal Kanal muhabiri İlyas Gümrükçü sabah adliyeye sevk edildi. Öğle saatlerinde de Doğu Perinçek'in İstanbul Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olan oğlu Mehmet Perinçek ile Aydınlık çalışanları Ruhsar Şenoğlu, Özlem Konurusta ve Caner Taşpınar İstanbulAdliyesi'ne getirildi. Savcı Cihan Kansız, şüphelilerden Perinçek, Gültekin, Önsel ile Özlü sevk edildikleri mahkemede tutuklandı. Mehmet Bozkurt, İlyas Gümrükçü, Ruhsar Şenoğlu, Özlem Konar Usta ve Caner Taşpınar ise savcılıkta serbest bırakıldı.

Bolluk gözaltında değil

20 Ağustos 2011'de yayınlanan "İP'e telefon baskını" başlıklı haberde, Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk'un gözaltına alındığı bilgisine yer verilmiştir. Serhan Bolluk Aydınlık Gazetesi'ne yapılan bu operasyon sırasında gözaltına alınmamış ve evinde arama yapılmamıştır. Düzeltir, özür dileriz.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com