Ergin İzci Kampı, başladı

Ergin İzci Kampı, başladı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesinin, Kütahya'nın Domaniç ilçesinde düzenlediği izcilik kampı, 6 ilden öğrencilerin katılımıyla başladı.

KÜTAHYA - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesinin, Kütahya'nın Domaniç ilçesinde düzenlediği izcilik kampı, 6 ilden öğrencilerin katılımıyla başladı.
Domaniç 1. Ergin İzci Kampı adıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Adana, Muğla, Kütahya, Konya, Adana ve Bursa'dan gelen 5 lider ve 33 ergin izci, Ebe Çamlığı mevkisinde çadırlarını kurarak kampa başladı.
Kampı ziyaret eden Domaniç Kaymakamı Cevat Çelik ve Belediye Başkanı Yakup Yardımcı, ilk kez bir izci kafilesinin ilçede faaliyette bulunmasından memnuniyet duyduklarını söyleyerek, Osmanlı Devleti'nin kuruluş yıllarında Domaniç ve çevresinin yaylak olarak kullanıldığını anımsatıp, öğrencilerin tarihi mekanlarda gezdirileceğini kaydetti.
Kamp sorumlusu Süleyman Göçmek de Dairece seçilen, izciliği seven ve bu alanda başarılı olan öğrencilerin yaz döneminde çeşitli bölgelerde kamp yaptığını bildirdi.
MEB ile Domaniç Belediyesi arasında yapılan protokol gereği burada düzenlenen kampın 5 gün süreceğini dile getiren Göçmek, şöyle konuştu:
''İzcilik gençlerde araştırma, dayanışma, yardımlaşma duygularını geliştirip ruh ve beden olarak kuvvetlenmelerini, birçok beceri kazanmalarını sağlar. Domaniç'te kamp yapmamızın amacı, Osmanlı Devleti'nin kuruluş yıllarında bu toprakların yaylak olarak hizmet vermesi ve buraları görme istediğimizdir. Osmanlı'dan kalan tarihi mekanları gezip kampa katılan öğrencilere bunlarla ilgili bilgiler vereceğiz, buraları tanıtacağız.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com