Ergin Saygun Adliye'de

Ergin Saygun Adliye'de
Hakkında yakalama kararı bulunan Emekli Orgeneral Ergin Saygun Adliye'de...

8 Mart'ta görülen Balyoz Davası'nda hakkında yakalama kararı bulunan ve GATA'da yatarak tedavi gören emekli Orgeneral Ergin Saygun'un sağlık durumuna ilişkin Adlî Tıp Kurumu'nun raporu okunmuştu.

10 sayfalık Adli Tıp Kurumu raporunda, "Ergin Saygun'un hastanede yatarak tedavisinin gerektirecek bir hastalığının tespit edilemediği, cezaevinde kalabileceği, sağlık durumunda değişiklik olduğunda durumunun yeniden değerlendirilmesine oybirliği ile karar verildi" ifadelerine yer verildiği belirtilmişti.

KIZI AÇIKLAMA YAPTI

Saygun'ın kızı Ece Saygun, yaptığı açıklamada; babasının sağlık durumuna ilişlin Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nca hazırlanan sağlık raporunun basın yayın organlarında eksik yayınlandığını belirterek, bu eksikliğin yanlış yorumlara neden olacak nitelikte olduğunu söyledi.

Saygun, babası Ergin Saygun hakkındaki Adli Tıp Kurumu'nun sonuç bölümünde, "Fethi oğlu 1946 doğumlu Ergin Saygun'un mevcut bulguları ile hastanede yatarak tedavi görmesini gerektirir bir hastalığının tespit edilmediği, diyeti, tedavisi ve poliklinik kontrollerinin sağlanarak cezaevi şartlarında infazına devam edilebileceği, durumunda değişiklik olması halinde yeniden değerlendirme yapılabileceği oy birliği ile mütalaa olunur" ifadelerinin yer aldığını belirtti.

Ece Saygun, babasının yaşayabilmesi için gerekli olan bu kontrollerin sağlanıp sağlanmadığını yakından takip edeceklerini vurguladı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com