Ergin Saygun konuştu

Ergin Saygun konuştu
Açık kalp ameliyatı geçirdiği sırada tutuklu yargılandığı Balyoz davasından tahliye edilen Ergin Saygun yaşadıklarını anlattı.

Açık kalp ameliyatı nedeniyle bir süredir tedavi gören emekli Orgeneral Ergin Saygun basın toplantısı düzenledi.
 
İşte Saygun'un açıklamaları:
 
Sonradan öğrendiklerim sizin, ailemin ve benim yaşadığı sıkıntıları sizin kamuoyuna getirmekte emeğiniz geçmiş. Kan lazım olduğunda kamerasını bırakıp kan vermeye koşan arkadaşlarımız olmuş. Eşimin ve kızımın elindeki ağır paketleri arabaya taşımışsınız. Bu basının ötesinde insani duyguların zirve yaptığı yerdi.
 
Bir de kan kardeşim olduğunu öğrendim. Bu da sürpriz oldu.
 
En başta aileme teşekkür etmem lazım. Ailenin gerektiğinde bir toplumu nasıl etkileyebileceğini gösterdiniz. Ben ne kadar riskli bir ameliyata girdiğimi biliyordum. Gerçek bir mucize oldu beni yaşatabilmek için olağanüstü çaba sarf ettiler. Bu hastanenin bütün personeline minnet ve şükran borçluyum.
 
"BENİ BİR AY BIRAKIN, SONRA BOL BOL KONUŞURUZ"
 
Bir istirhamım olacak. Enfeksiyondan kaynaklanan rahatsızlık nedeniyle bu sıkıntıları çektim. Aynı sıkıntılara düşmemek için fevkalade dikkat etmem lazım. Herkesten rica ediyorum. Beni bir ay bırakın, kendimi toparlayayım. Sonra bol bol konuşuruz.
 
Bu bile son günlerde yaptığım en uzun konuşmadır. Hasdal, Silivri’de, Maltepe’deki silah arkadaşlarım ve komutanlarıma sevgi ve muhabbetlerimi göndererek bitirmek istiyorum.
 
BAŞBAKAN'IN ZİYARETİ
 
Şu konuda hiç konuşmayacağım. O konuları konuşmak istemiyorum. İlerde daha uzun uzun konuşuruz.
 
BANA SÜRPRİZ OLDU
 

Benim onlardan haberim yok. Kendime geldiğimde oğlum ya da kızım ‘baba tahliye edildin’ dedi. O anda ne olduğunun farkında değildim. Nasıl oldu bilmiyorum. Herhalde sistemin işleyiş şeklidir. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com