Ergin Saygun'un cezası ertelendi

Ergin Saygun'un cezası ertelendi
Yeni yasal düzenleme kapsamında emekli Orgeneral Ergin Saygun'un cezası ertelendi.

Ergin Saygun hakkındaki ceza ertelemesi kararı, yıl başında TBMM tarafından kabul edilen "Ceza Muhakemesi Kanunu ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" çerçevesinde verildi.
 
İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Balyoz davasında Emekli Orgeneral Saygun hakkında 18 yıl hapis cezası vermişti.
 
SAYGUN AMELİYATA ALINDI
 
Balyoz Planı davasında 18 yıl hapisle cezalandırılan emekli Orgeneral Ergin Saygun açık kalp ameliyatına alındı.
 
Yaklaşık 7.5 aydır aynı hastanede bulunan Saygun, sabah açık kalp ameliyatına alındı.

KIZI TWITTER'DAN ÇAĞRI YAPTI

Ergin Saygun'un kızı Ece Saygun, acil taze kan ihtiyacı nedeniyle sosyal paylaşım sitesi üzerinden çağrıda bulundu. Çağrı nedeniyle çok sayıda vatandaş kan vermek üzere hastaneye giderken, bir muhabirin kanı Saygun ile uyuştu.
 
Ece Saygun, endişeli bekleyişlerinin sürdüğünü ifade ederek, ''Babam 17 Temmuz'dan bu yana hastanede bulunuyor. 1 ay önce hastane bir rapor verdi. Raporda babam için, 'Enfeksiyon riski açısından hastanede kalmamalı' deniliyordu. Biz de tahliye başvurusunda bulunduk. Bu rapora rağmen babam tahliye edilmedi. Korkulan oldu ve babam hastane virüsü kaptı. Aksi gibi o da kalbine yerleşti. Babam daha önce 2 kez kalp ameliyatı geçirmişti. Kalp kapakçığı metal. Virüs bu metal kalp kapakçığının üstüne yerleşti. Pıhtı atma tehlikesi var. O nedenle bekleyemeden bu sabah ameliyata aldılar. 3. açık kalp ameliyatını oluyor. Endişeliyiz ama ben inanıyorum ki bu ameliyattan çıkacak.''
 
Ece Saygun, babasının sağ salim ameliyattan çıkmasını umduğunu belirtirken, ''Babamın bir an önce sağlığına kavuşmasını bekliyoruz. Babamı rapora rağmen tahliye etmeyen mahkeme heyetiyle ilgili yapabileceğim tüm hukuki girişimlerde bulunacağım'' dedi.

ELLERİNDEKİ TÜRK BAYRAKLARIYLA KAN VERMEYE GELDİLER
 
Balyoz Planı davasında 18 yıl hapis ile cezalandırılan emekli Orgeneral Ergin Saygun’a, Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi’nde kalp ameliyatı yapılıyor.
 
Kızı Ece Saygun, Twitter’da babası için B (Rh) - Pozitif kana ihtiyaç olduğunu söyleyince 2 genç ellerindeki Türk bayraklarıyla kan vermek için hastaneye geldi. Ece Saygun, ayrıca babasının dün gece hastane odası penceresinden el sallarken fotoğrafını da paylaştı. Diğer tutuklu askerlerin kızları da hastaneye gelerek Ece Saygun’u yalnız bırakmadı.
 
Emekli Orgeneral Ergin Saygun’un kızı Ece Saygun babasının Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi’nde kalp ameliyatı olduğunu söyledi. Ece Saygun’un babasının sağlık durumu ile ilgili Twitter’da şunları söyledi:
 
"Çok acil 20-45 yaş arası, erkek B (Rh) - Pozitif, 12 saattir alkol almamış, sarılık geçirmemiş kan lazım acil. Doktor ameliyatın riskli olduğunu ve uzun süreceğini söyledi. Uysa da su kalbimi söküp sana versem. Dayan canımın canı! Kalpteki virüsü temizlemek yetmeyecekmis. Kalp kapakçığı çalışmıyormuş, yeni kapak takılacak. Dayan tosun paşam, geçecek. Geçecek. Dualarınızı eksik etmeyin. Babamı giydirdik ve az sonra ameliyata göndereceğiz. Türk Bayrakları’yla Ergin Saygun’a kan vermeye gelmiş 18 yaşında iki genç. Sizi doğuran anaya kurban. Tutuklu kızlar dayanışması. Babası hapiste olan kızlar burada! İste bu dayanışma güç veriyor." (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com