Erhan Kamışlı'dan TFF gerçekleri!

Erhan Kamışlı'dan TFF gerçekleri!
Mehmet Ali Aydınlar döneminde görev alan isimlerden Erhan Kamışlı çok çarpıcı konuştu.

29 Haziran 2011'de seçildiği TFF'de başkanlık koltuğunda şike soruşturmasının da etkisiyle yalnızca 216 gün kalabilen Mehmet Ali Aydınlar, 31 Ocak 2012'de ekibindeki arkadaşlarını suçlayarak istifa etti. Daha sonra ekranlara çıkıp suçladığı arkadaşlarından özür diledi.

Mehmet Ali Aydınlar'ın açıklamaları sürekli eleştirildi. O'nu eleştirenlerin arasına birlikte çalıştığı bir isim de katıldı. Aydınlar yönetiminde Asbaşkanlık yapan Erhan Kamışlı, Hürriyet gazetesine çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

İşte Kamışlı'nın çok çarpıcı açıklamaları :

"YÖNETİM OLARAK 8 AY DAYAK YEDİK"

“Mehmet Ali Aydınlar, Futbol Federasyonu makamı ile Fenerbahçe arasında sıkıştı kaldı. İnanılmaz kötü günler geçirdi. Hem Fenerbahçeliliğinden vazgeçemedi, hem de Futbol Federasyonu'nun işlerini çözmek için çaba gösterdi. 'Adil karar veririm' deseydi bugün olaylar çok farklı olurdu. Bocaladı, kaldı. Belki de kendine göre haklı yönleri var. Fakat biz yönetim olarak 8 ay dayak yedik.

"LİGLER ZAMANINDA BAŞLAMALIYDI"

Liglerin geç başlamasında yönetim içinde farklı görüşler oldu. Bence ligler zamanında başlamalıydı. Hatta play-off için aramızda  tartışmalar oldu. Bu konuda farklı görüşler ortaya atıldı. TFF yönetimi olarak çoğunluğumuz, play-off  sistemini medyadan öğrendik. Yönetim olarak bir çoğumuz play-off'u istemedik. Mehmet Ali Aydınlar'ı en çok Fenerbahçelilerin tavrı yıktı. Aydınlar o formayı çıkartamadı. En fazla eleştiriyi Fenerbahçe'den aldı. Futbol Federasyonu kulüp başkanlığı gibi değil. Buranın kendi parası var.

"26 OCAK'TAN ÖNCE İSTİFA ETMELİYDİK"

26 Ocak'taki genel kuruldan önce istifa etmemiz gerekirdi diye düşündüm. Genel kurula gitmek istemedik. Yönetimdeki çoğunluğumuz 58. maddeyi Futbol Federasyonu'nun değiştirmesi gerektiğinde kararlıydı. Gitmeden önce mutlaka yapmamız gereken şeyler vardı. Disiplin ve Etik Kurulu raporu, Tahkim'e sunulup,
burada değerlendilmeliydi.

"PANİK YAPINCA HATALAR DA GELDİ"

UEFA'dan gelen tüm bilgiler ve haberler Aydınlar, Arıboğan ve Egemenoğlu'nun bilgisi dahilindeydi.  Belki de haklı olarak bizimle paylaşmadılar. UEFA bir an  önce karar vererek topu üstümüze attı. Bizim de iyi yönettiğimizi söyleyemem. Bu dönemde doğru mu yaptık? 'Doğru yaptık' diyemem. Hatalarımız da oldu. Elimizden geleni yaptık ama elinden gelen her zaman doğru olmuyor. Biraz da panik yaşadık. Türk takımlarının ve milli takımın UEFA'dan 3-5 sene men edilmesi konusundaki tehdidi kimse hazmedemedi.

"CEZAYI TFF YÖNETİMİ VERMELİYDİ"

58. madde hep tartışıldı. Puan düşürme, puan silme, para cezası vardı. O maddeyi federasyon yönetim kurulu ile almanın yolları olabilirdi. UEFA, Genel Kurul yerine TFF'nin yönetimde çözülmesini isteyebilirdi.

"FUTBOL YÜZÜNDEN HAPİS OLMAMALI"

Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu ve diğer yöneticilerin hapis yatmasına yönetim olarak razı değildik. Futboldan dolayı içeriye alınmak doğru değil. Tutuksuz yargılama olabilirdi. Suçu ispatlanmadığı sürece insanlar suçsuzdur. Çok hakkaniyetli bulmadık. Dışarıda yargılanması gerekirdi. Savcı ile biz değil başkan görüştü. İçeriğini bilmiyoruz.

"AYDINLAR'IN DA KEŞKELERİ VARDIR"

Mehmet Ali Aydınlar'ın keşkeleri vardır. Bugün Çin Seddi'ni yapamazsın. Zamanında yapılmışsa doğru sebebi vardır. O günün kararı doğru karardır. Yanlış da olabilirdi. Yanlışların anası panik! Federasyon olarak panikledik. Biz bu göreve hiç yapılmamışları yapmaya gelmiştik. Ancak daha önce yaşanmayan şeylerle karşılaştık. Yapılmamayanları da yapmaya çalıştık.

"İLİŞKİLERİ İYİ YÜRÜTEMEDİK"

UEFA ile ilişkileri sıkı götürebilirdik. F.Bahçe de UEFA ile ilişkileri sonradan anladı. Hızlı karar vermek yerine daha aklı selim kararlar verebilirdik. Etik Kurulu, Disiplin Kurulu kararını verir dedik. Başında söyleyeceğimizi sonunda söyledik. UEFA Başmüfettişi Cornu, Türkiye'ye gelerek medyadaki tüm yayınlanan haberleri topladı. Dava ile ilgili resmi kayıtları hala istiyor. O da takip ediyor.

"TFF'YE 19 MİLYON LİRA KAR ETTİRDİK"

Hatalarımızın yanı sıra iyi işler de yaptık. Personel sayısı fazlaydı, yarı yarıya indirdik. 4-5 milyon TL'lik tasarruf yaptık. 245 milyonluk bütçeyi 270 milyon TL'ye çıkardık. 19 milyon TL kar ettirdik. Kulüplere haketmedikleri parayı ödemedik.

"UEFA SERT YAPTIRIMLARLA GELDİ"

UEFA sert yaptırımlarla geldi. Son olarak 'Küme düşürmeyi kaldır ama ceza ver' diyordu. Bu kadar olay olduğunda dağ fare doğurmasın. 'Sion'a ve  Yunanistan takımlarına ceza verdik. Türkiye'de bir işlem yapmazsak itibarımız zedelenir. Bundan sonra çıkacak olaylarda Türkiye'yi örnek gösterirlerse ne yaparız' düşüncesindeydiler. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com