Erkan Güral: "Sivil toplum örgütleri eleştirmek yerine daha yapıcı olmalı"

Erkan Güral: "Sivil toplum örgütleri eleştirmek yerine daha yapıcı olmalı"
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral, sivil toplum örgütlerini daha yapıcı olması gerektiğini ifade etti.

Güral, yaptığı açıklamada, "Türkiye ekonomisi son yıllardaki kazanımlarıyla, temellerini son derece sağlam bir zemin üzerine inşa etti. Bu açıdan bakıldığında, ekonomik anlamda endişe duyulmasını gerektiren bir durum söz konusu değildir. İş dünyasını ve özellikle KOBİ’lerimizi yanlış yönlendirebilecek söylemlerden uzak durulması gerekir. Bu nedenle, ülkemiz iş dünyasındaki bütün sivil toplum örgütleri elini taşın altına koymalı, fikirler ve çözümler üretmeli. Durum tespiti yapmak ve eleştirmek işin en kolay yanıdır. En önemlisi ise fikri katkı yapacak çalışmaları yürütmek, sürece olumlu katkı sağlamaktır” diye konuştu.

İş dünyasına işbirliği çağrısı yapan Güral, "Biz TÜGİK olarak iş dünyamıza ve iş dünyamızdaki bütün sivil toplum kuruluşlarına bir çağrı yapıyoruz. Gelin Türkiye için birlikte çalışalım, yapılması gerekenleri birlikte konuşalım. Sivil toplum örgütleri eleştirme mercii değildir ve gönüllülük esasına göre fikri ve fiili katkı yapma platformlarıdır. İş dünyası örgütleri olarak bizler de çalışmalarımızı bu anlayışla yönlendirmek zorundayız” ifadelerini kullandı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com