Erkan Güral Tügik'e Başkan Adayı Oldu

Erkan Güral Tügik'e Başkan Adayı Oldu
Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Üyesi, İstanbul Genç Girişimciler Derneği (İSGİD) Başkanı Erkan Güral Türkiye Genç İşadamları Konfedarasyonu'na (TÜGİK) Başkanı adayı olduğunu açıkladı.

Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Üyesi, İstanbul Genç Girişimciler Derneği (İSGİD) Başkanı Erkan Güral Türkiye Genç İşadamları Konfedarasyonu'na (TÜGİK) Başkanı adayı olduğunu açıkladı.
23 Ocak'da Ankara'da yapılacak olan 'Anadolu Aslanları' Olarak Nitelendirilen Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu'na ilk kez başkan adayı olduğunu açıklayan Erkan Güral, TÜGİK'de Başkanlık görevine seçilmesi durumunda, şuanki yönetimin Anadolu'yla ilgili saptadığı sorunlardan Anadolu'da havalimanı açılması, OSB'lerde verimin artırılması ve yatırım süreçlerinde bürokrasinin azaltılmasıyla ilgili sorunların çözümleriyle ilgileneceğini ifade etti.
TÜGİK Genel Yönetimi'ne seçildiği takdirde öncelikli olarak öncelikli olarak ticaret hacmini ve dernek sayısı artıracaklarını ifade eden Güral, “TÜGİK coğrafi bölgelere yayılmış 7 Federasyon, farklı il ve ilçelerde kurulmuş 66 derneğe sahip. İlk yıl dernek sayısını 66'dan 80'e, 2011'de 100'e çıkarmak istiyoruz. Eksik ve gerekli görülen yerlerde yeni dernekler kurulacak. Şu anda Adapazarı, Düzce, Nevşehir, Aksaray, Karaman, Urfa, Malatya, Çanakkale, Çorlu, Gebze, Yalova, Çerkezköy, Edirne ve Bolu'da kurulması düşünülüyor, bunların altyapı çalışmaları başlatıldı”dedi.
Türkiyenin neresinde olursa olsun ticaretin içinde olan tüm gençlere kapılarının açık olacağını ifade eden Güral, “ Ticari faaliyet içerisinde olup katılmak isteyenlere 'düşük cironuz var', ne de 'çok az kişi çalıştırıyorsunuz' gibi sınırlayıcı şartlar koymayacağız.Bizim kapımız herkese açık olacak” şeklinde konuştu.
TÜGİK'in ticari hacmini arttırmayı hedefleyen Güral, “ İSGİD'de üyeler arasında uyguladığımız sistemi, TÜGİK'de uygulamaya koyarsak, ticari beklentiyi ilk yıl için 100 milyon Dolara çıkartabiliriz. Sonraki yıllarda ise bu rakamı daha da yukarılara çıkarmayı hedefliyoruz' dedi. Güral, İSGİD'in 109 üyesi ile 53.5 milyar ciro ve 130 bin istihdam sağladığının tahmin edildiğini, TÜGİK'in ise 250 bin istihdam ve 100 milyar Dolar cirosu olduğu hesaplandığını ifade ederken TÜGİK'in şu anda 6 bin 300 üyesi olduğunu, bu rakamın 10 binlere çıkabileceğini belirtti.
Son yıllarda kadınların iş hayatındaki rolü ve etkinliğinin arttığını ifade eden Güral, “Kadınların olduğu bir platforma 'adamlar derneği' demek hoş olmayacaktı. Kuruluş döneminde yaptığımız farklılıklardan biri de 'girişimciler' sözünü kullanmak.
Bu görev bize uygun görülüp, TÜGİK Genel Yönetimi verildiği takdirde 66'dan sonra kurulacak dernek isimlerini biz 'girişimciler' olarak adlandıracağız”. Şeklinde konuştu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com