Erkeğin göbeklisi karının bebeklisi makbul!!

Erkeğin göbeklisi karının bebeklisi makbul!!
Vatan yazarı Ruhat Mengi bugünkü “DYP’lileri kim kaçırtmış?” başlıklı yazısında, Polis Akademisi Başkanı Remzi Fındıklı’nın ilginç ‘genel kültür kitabı’ topa tuttu.

Vatan gazetesinin önemli isimlerinden Ruhat Mengi bugün köşesinden , Polis Akademisi Başkanı Remzi Fındıklı’nın içinde: 15’inde kız ya erde, ya yerde olmalıdır, erkeğin göbeklisi, karının bebeklisi makbuldür gibi ifadeler bulunan kitabı ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in bu kitap hakkındaki “genel kültür kitabı” yorumunu ele almış.

İşte Ruhat Mengi’nin yazısından satırbaşları:

15’inde kız ‘erde’ olmalı.. Yanlış!

Haber şöyleydi; İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Polis Akademisi Başkanı Remzi Fındıklı’nın “15’inde kız ya erde, ya yerde olmalıdır. Erkeğin göbeklisi, karının bebeklisi makbuldür.. Bal arıdan, kavga karıdan olur” gibi ifadeler içeren kitabının “genel kültür kitabı olduğunu” savundu.

Bakan Şahin “kitapta yer alan sözlerin kamuoyunda sıklıkla kullanılması ve halkın olaylara, olgulara bakışını göstermesi adına derlendiğini” de söylemiş.

Şimdi; Peygamber hadisleri arasında bile “uydurma, ekleme” çok sayıda hadis bulunduğunu ve bunların elenmesi için bir komisyon kurulacağını bugünkü Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in kendisi TV’de söylemişti. Bu işlem sonradan yapıldı mı bilmiyoruz, çünkü hiçbir haber çıkmadı ama..

BAKAN DESTEKLEMEMELİ..

Peygamber hadisleri arasında bile doğru olmayan çok sayıda söz varsa özdeyiş denebilecek sözler arasında da vardır ve bu kitapta geçen sözler de böyledir. Diyelim ki Remzi Fındıklı veya bir başkası “kendi kafasına uygun bulduğu” bu sözleri alıp bir kitapta topladı. Bir bakanın hele de “ülkesinde çocuklara, çocuk yaşta kızlara taciz-tecavüz saldırılarının arkasının kesilmediğini, çocuk yaşta kızların dedesi yaşında adamlarla evlendirildiğini” en iyi bilmesi gereken bakanlardan biri olan İçişleri Bakanı’nın böyle yanlış sözler bulunan bir kitaba destek çıkması, savunması büyük bir hatadır.

Ülkesindeki tüm genç kızlar, kadınlar başta olmak üzere “zarar gören, mağdur olan toplum adına” büyük hatadır. Çocuklara kadın gözüyle bakılması adına da, onlara saldıran sapıkları cesaretlendirecek olması adına da hatadır.

15’inde kız “Türkiye’nin imza attığı uluslar arası sözleşmelere göre 18 yaş altında olduğu için çocuk” sayılır, henüz yetişkin değildir, bu nedenle “erde olması” genellenerek doğru kabul edilemez. Kavga sadece karıdan çıkmaz, çok kez kocadan çıktığını “şiddetinden, dayağından kaçmak için boşanmak istediği için kocaları tarafından öldürülen kadınların çokluğu”ndan görmek mümkündür.

Ve son olarak; erkeğin göbeklisi de hiç makbul filan değil, kendilerini aldatmasınlar, katlanan da “çaresizlikten” katlanıyordur göbeklilere!    (SAE)

YAZININ TAMAMI İÇİN BAĞLANTIYI TIKLAYINIZ:

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com