Erkeğin iç çamaşırı renkliyse umutlu olun

Erkeğin iç çamaşırı renkliyse umutlu olun
Kadınların etek boyu ile ekonomik gidişatın ilintili olduğu teorisi bilinen bir teori.

Ancak iç çamaşırı ve mayo satışı yapan bir internet sitesi erkeklerin renkli ya da sadec iç çamaşırı satın almasının ekonomik atmosferle ilgili olduğunu ortaya attı.

İngiltere'de iç çamaşırı ve mayo satışı yapan bir internet sitesi ekonomistleri şaşırtacak bir teori ortaya attı. Dünyada ekonomik krizin hangi yöne gideceği tartışılırken bu site erkeklerin iç çamaşırı renginden ekonominin geleceğini tahmin ettiklerini öne sürdü. deadgoodundies.com adlı site "eğer erkekler renkli iç çamaşarırı satın alıyorsa ekonomi iyiye gidiyor ama beyaz, siyah veya gri almaya başlıyorlarsa ekonomik durum tersine dönüyor" teorisini ortaya attı.

Şimdi renkli iç çamaşarı satışlarının arttığını belirten site yetkilileri bunun da ekonominin düzelmeye başladığının bir göstergesi olarak ifade etti. Site 2007 yılından bugüne kadar beş yıllık satış verilerini analiz etti. Yapılan analiz sonrası ekonominin durgun olduğu dönemde sade ve klasik renkler tercih ediliyor. Ekonomi iyiye dönüş yaptığında parlak renkli iç çamaşırı satın alınıyor.

Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre theunderwearexpert.com adlı site de yayınlanan önceki araştırmada 2008'de ekonominin kötüleştiği dönemde erkeklerin daha az iç çamaşırı satın aldığı belirtilmişti.

Deadgoodundies.com kurucu ortağı Jane Garner "İster inanın ister inanmayın, geçen birkaç yılda erkeklerin iç çamaşırı kadınlarınkinden daha renkli oldu" dedi.

1930'larda ortaya atılan ve Hemline endeksi verilen bir teoriye göre kadınların etek boyu ile ekonomik gidişatın birbiryle ilintili olduğu ortaya atılmıştı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com