Erkek Adam Takı Takar!

Erkek Adam Takı Takar!
Günümüzde 'takı' kadın egemenliğinden çıktı. Birkaç yıl öncesine kadar yalnızca erkekler için takı yapan tasarımcılar bile yokken şimdi durum çok farklı. Özel tasarım yapan isimlerle konuştuk, erkek aksesuar modasının

"Erkek adam takı mı takarmış" diye yıllardır tartışılır. Hatta yıllar önce rahmetli Barış Manço'nun her parmağına ayrı bir yüzük takması, kolye ve bileklik kullanması dahi uzun süre konuşulmuştu. Oysa günümüzde takı takmayı seven, modayı takip eden pek çok erkek var. Pırlanta küpeleriyle konuşulan Cem Yılmaz ve Beşiktaş'ın yıldız oyuncuları Ricardo Quaresma ile Guti Hernandez bu isimlerden sadece birkaçı.

Işıltılı ve göz alıcı renklerin nadiren kullanıldığı erkek takılarında deri, metal ve ipler kullanılıyor. En gözde tasarımlar ise spor kolyeler, deri metal işlemeli bileklikler, küçük ve siyah küpeler.

FUTBOLCULARA NAL KÜPE


Tasarımları Paris Hilton, Jennifer Lopez, Beyonce ve Madonna gibi ünlü isimler tarafından tercih edilen ve 'çanta gurmesi' olarak tanınan Emre Ertürk, erkekler için takı ve aksesuar tasarlayan isimlerden. Ünlü tasarımcı takının erkeği feminen gösterdiği düşüncesine katılmıyor: “Sade bir kıyafetle kullanacağınız deri bileklik feminen değildir. Aksine kıyafeti bütünlediği için bakıldığında çok da güzel bir görüntü verir.”

Uğuru saydığı at nalından ilham alarak tasarım yapan Ertürk'ün yeni koleksiyonunda deri takılar ve bileklikler öne çıkıyor. Taşlı, pırıltılı takıların yerini artık deri, kumaş, metal ve suni derilerin aldığını da belirten Ertürk, renklerde ise en fazla siyah ve kahve tonlarının tercih edildiğini söylüyor. Ünlü futbolcular sayesinde erkeklerin pırlanta küpelere ilgisinin arttığını hatırlatan Ertürk “Futbolcular ve ünlü isimler pırlanta yerine bence at nalı şeklinde küpeler takmalı. Hem yeşil sahalarda şans getirir hem de karizmatik gösterir” diyor.

Abartıya kaçılmamalı


Roma rakamlarının da hem erkeksi olduğu hem de daima gücü ifade ettiğini düşünerek VIII markasını hazırlayan Umut Eker'in uğurlu rakamı da sekiz. Erkekler için çanta, kemer, cüzdan, bileklik, yüzük, bere ve atkı tasarlayan Eker, aksesuarları erkeksi ve naif olduğu için göz alıcı malzemeler kullanmaktan kaçındığını belirtiyor. Takılarında genelde özel döküm tokalar, eskitilmiş görüntülü aksesuarlar, işlenmiş ve mat hale getirilmiş derilere yer veren Eker, renklerde siyah, gri, kahve ve lacivert tonlarını tercih ettiğini söylüyor.

Eker son zamanlarda erkeklerin aksesuarlara yönelmesinin iyi bir gelişme olduğu görüşünde: “Erkekler aksesuar kullanmaya yeni yeni alışıyor. Çünkü hepsinde feminen durur korkusu vardı ama şimdi herkes istediğini takıyor. Yine de erkeklerin takıda abartıya kaçmamasında fayda var. Ya bir bileklik ve küçük bir küpe ya da tek kolye tercih edilmeli.”

Pırlantaya herkes heves etmesin


Ahmet Baytar 11 yıldır kendi adını taşıyan markasıyla ayakkabı ve aksesuar hazırlıyor. Erkekler için de aksesuar ve takı tasarlayan Baytar, son zamanlarda erkeklerin kendilerine özen göstermeye ve takıya yönelmeye başladığını söylüyor: “Kibar ve maskülen şeyler dışında bu sıralar kalın bileklikler ve kolyeler tercih ediliyor. Bence erkekler de abartıya kaçmadıkları sürece istedikleri takıları kullanabilir. Yüzük ve kolyeyi ya da kolye ve bilekliği aynı anda takmasınlar, yeter!”

Koleksiyonlarında genelde metal ve deri kullanan Baytar antik görünümlü gotik stilinde tasarımlar hazırlıyor: “Bu yıl tek aksesuarlar popüler olacak. Mesela büyük bir yüzük ya da bir bileklik veya deri ipli kolyeler öne çıkacak. Son günlerde erkeklerde pırlanta küpe merakı başladı. Bence moda diye herkes her şeye heves etmemeli. Giydiklerinizle takıyı boğacaksanız hiç takmayın, daha iyi!”

STAR

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com