Erkek öğrenciye 65 kişi tecavüz etmiş

Erkek öğrenciye 65 kişi tecavüz etmiş
Tecavüz ve şiddet olaylarıyla gündeme gelen yatılı bölge ilköğretim okullarındaki skandallara bir yenisi daha eklendi.

Giresun’un Espiye ilçesindeki YİBO’da 14 yaşındaki erkek öğrenci Ö.K’ye dört yıl boyunca 65 öğrencinin tecavüz ettiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili 2 kişi tutuklanırken savcılık olayı bildikleri halde haber vermeyen okul yöneticileri hakkında soruşturma başlattı.

Espiye Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinden 14 yaşındaki Ö.K’nin 65 öğrencinin tecavüzüne uğradığı ihbarının üzerine polis tarafından soruşturma başlatıldı.

Kardeşlerin itirafı

Soruşturmayı yürüten Espiye Cumhuriyet Savcılığı’nda pedagogların gözetiminde 65 öğrencinin sorgusu yapıldı. Sorgu sonucunda 65 öğrencinin Ö.K’ye tecavüz ettiği belirlendi.

İddiaları doğrulayan Ö.K. de ifadesinde 4 yıl önce kendisine tecavüz eden iki kardeşin de ismini verdi. Bunun üzerine gözaltına alınan ve olayı itiraf eden iki kardeş tutuklandı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı’nda muayene edilen ve tecavüze uğradığı saptanan Ö.K, SHÇEK İl Müdürlüğü tarafından korumaya alındı ve başka bir okula nakledildi. Ö.K’ye tecavüz ettikleri belirlenen 65 öğrenci de fiilin hukuki anlam ve önemini kavrayacak zekâya sahip olup olmadıklarının belirlenmesi için Samsun Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

Yasaya göre yaşları 12’nin üzerinde olan öğrencilerden 45’i hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 3 ile 8 yıl arasında hapis cezasısı istenebileceği bildirildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com