Erkek Sandığımız Yazar Kadınmış!

Erkek Sandığımız Yazar Kadınmış!
Beğenerek okuduğunuz yazar aslında köşede ismi yazan kişi olmayabilir mi? Türk basınında müsterar isimli yazar örnekleri bir hayli fazla. Peki erkek diye okuduğunuz yazar aslında kadınsa?

Türk basınında müsterar isimli yazar örnekleri bir hayli fazla. Peki erkek diye okuduğunuz yazar kadınsa? Milli Gazete yazarı bugün köşesinde kendini deşifre etti.
Milli Gazete'nin önemli yazarlarından Mine Alpay Gün, gazetede Fahri Güven adıyla çıkan yazıları da kendisinin kaleme aldığını açıkladı.

Türk basınından müstear yazarları örnek veren Gün, acaba farklı isimle yazabilir miyim, noktasından hareket ederek müstear isimle yazmaya karar verdiğini aktardı. Gün, 2004'den beri Fahri Güven adıyla kaleme aldığı yazıların kendisini çok zorladığını fakat eşi, kızları ve oğullarının verdiği destekle yazmaya devam ettiğini kaydetti.

EVET FAHRİ GÜVEN BENİM

Köşesinde fotoğrafını kullanmamasıyla da dikkat çeken Milli Gazete yazarı Gün, "Evet, "Fahri Güven" başlığı altındaki o yazıları ben yazdım. Ve artık bu ifşadan sonra "Fahri Güven" mahlasıyla yazdığım yazılara son noktayı koyuyorum." dedi ve çalışmalarının yarım kalmasından dolayı artık müstear yazmayacağını belirtti. Mine Alpay Gün, deneme, inceleme ve hikâye projelerine ağırlık vereceğini ifade etti.

Okularından dua isteyen Gün, "Artık bundan böyle "Mine Alpay Gün" olarak yazılarıma bu köşede devam edeceğim. Yazma siperlerinde Rabbimiz izin verdiği ölçüde yürümeyi sürdüreceğim. Okuyucularımın engin müsamahasına sığınıyorum. Onlardan beklediğim, dua etmeleridir. Ben şimdiden bütün okuyucularım için dua ediyorum. Çünkü dua, bizim en büyük gücümüz, en büyük sığınağımız ve dayanağımızdır..." diyerek yazısını noktaladı.

EN SON 9 OCAK'TA YAZMIŞTI

Mine Alpay Gün, Fahri Güven adıyla, 9 Ocak'ta son olarak "Üç farklı Said Nursî" başlıklı bir yazı kaleme almıştı...

Mine Alpay Gün'ün yazısının özgün halini Milli Gazete'den okuyabilirsiniz.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com