Erkekler de 'başım ağrıyor' bahanesini kullanıyor

Erkekler de 'başım ağrıyor' bahanesini kullanıyor
Kadınların cinsel ilişkiye girmek istemediğinde kullandığı "başım ağrıyor" gibi bahanelerin, erkekler tarafından da yaygın şekilde kullanıldığı açıklandı.

İngiltere'de yaklaşık 2 bin kişi arasında yapılan araştırmada erkeklerin yüzde 60'ının cinsel ilişkiye girmek istemeğinde partnerine "çok yorgunum", yarıya yakınının ise "havamda değilim" dediği ortaya çıktı.

Araştırmada erkeklerin yüzde 7'sinin kesinlikle ereksiyon olamadıkları ve ereksiyon sorunlarını gizlemek için cinsel birleşmeden kaçtıkları belirtildi. Bunun yanında Lloyds Pharmacy Online Doctor tarafından yapılan araştırmada kadınların yüzde 16'sı partnerlerinin ereksiyon sorunu yaşadığını söyledi.

Erkeklerin cinsel ilişkiden kaçarken kullandıkları diğer bahaneler arasında "kedi veya köpek dikizliyor", "Call Of Duty oynuyorum, meşgulüm", "çok yedim, midem şiş" de bulunuyor.

Ancak doktorlar bahanelerin birçok sorunu gilemek için kullanıldığı uyarısını yaparak, erkeklerin dörtte birinin hayatının bir döneminde ereksiyon sorunu yaşadığına dikkat çekti.

Araştırmada erkeklerin yüzde 17'si cinsel ilişkiye başladıktan sonra hemen erekte olmadığını söyledi. Erkeklerin yarısı bir veya beşinci dakikasında ereksiyon belirtisinin olduğunu belirtti. Yaklaşık dörtte biri ise uzun zamandır cinsel ilişkiye girmediğini söylerken, bunların yüzde 42'sinin 55 ve üzeri yaştakiler olduğu belirtildi.

Buna rağmen erkeklerin ereksiyon sorunu çektiklerinde yüzde 47'si profeyonel destek alabileceğini, yüzde 24'ü partneriyle konuşabileceğini söyledi. Ancak yüzde 21'i bu durumu başkasıyla konuşacak rahatlıkta hissetmediğini belirtti.

Lloydspharmacy Online Doctor'dan Dr. Tom Brett "Daha çok 56-65 yaş erkeklerde görülmesine rağmen ereksiyon sorunu herhangi bir yaşta da görülebilir. Ancak bu iktidarsızlık anlamına gelmiyor" dedi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com