Erkeklerin 'tavlama' masrafı daha fazla

Erkeklerin 'tavlama' masrafı daha fazla
İngiltere'de yapılan bir araştırmada erkeklerin bir kadınla flört yapmak için daha fazla para harcadığı ortaya çıktı. Araştırmada erkekler üçüncü buluşmada 'mutlu son'a ulaşacağını düşünürken, kadınlar beşinci buluşmaya kadar beklemeyi tercih ediyor.
Erkek ve kadınların flört etmek için yaptıkları çabayı araştıran bir çalışmadan ilginç sonuçlar elde edildi. İngiltere'de msn.co.uk'in yaptığı araştırmada erkeklerin buluşmaya giderken güzellik için daha fazla harcadığı ortaya çıktı. 
 
2 bin kişi arasında yapılan araştırmada İngiliz erkeklerinin içinde saç, sakal ve yüz bakımı gibi şeylerin olduğu güzellik bakımı için  ortalama 46.79 sterlin (128 TL) harcadığı belirtildi. Tabii buluşmaların sayısı arttıkça bu harcamada aynı oranda artıyor. 
 
Kadınlar ise eğer sonunda yatak olacağını düşünüyorsa saç kesmek, yeni çarşaf ve örtü almak gibi şeyler için ortyalama 41.79 (114 TL) harcıyor. Araştırmaya katılanların yarıdan fazlası (yüzde 55) bu yatırımı ilk gece kendini daha güvende hissettmek için yaptığını söylerken, yüzde 23'ü toplumun çıplakken iyi görünmesi için baskı yarattığını belirtti.
 
İlişki uzmanı Dr. Pam Spurr "Araştırmada flört için erkeklerin kadınlardan daha fazla para harcaması şaşırtıcı. Ama benim birçok erkekten duyduğuma göre onlar flörtlerini etkilemek için baskı altındalar" dedi. 
 
Araştırmada ayrıca erkeklerin üçüncü buluşmada yatağa gireceklerini düşündüğü ortaya çıkarken kadınlar beşinci buluşmanın daha ideeal olduğunu söylüyor. Kadın ve erkek kirli çarşafın ve kişiliğin ilişki için dönüm noktası olabileceğinde hemfikirler. 
 
İşte araştırmadan bazı sonuçlar:
Erkekler neye harcıyor?:
Yeni iç çamaşırı alıyor: Yüzde 28
Saç sakal traşı: Yüzde 27
Yeni yatak çarşafı: Yüzde 15
Sırt kıllarını almak: Yüzde 4
Yüz bakımı: Yüzde 3
Kolombiya tarzı ağda (Bütün kasıkları almak): Yüzde 3
 
Kadınlar neye harcıyor?
Bacak ağdası: Yüzde 58
Yeni iç çamaşırı: Yüzde 32
Bikini ağdası: Yüzde 17
Brazilyalı tarzı ağda: Yüzde 10
Yeni yatak çarşafı: Yüzde 7(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com